Kiedy mąż jedzie w delegację

Mój mąż dostał propozycję pracy w innym kraju, ja jednak mam tutaj dobrą posadę. Boję się go puścić samego na rok ponieważ tyle słyszy się o zdradach, itd. Czy moje obawy są uzasadnione?

Kiedy mąż jedzie w delegację

Kiedy mąż jedzie w delegacjęWitam, Pani mąż dostał propozycję pracy za granicą. Jeśli dobrze rozumiem, stoi przed Państwem decyzja czy skorzystać z tej szansy.

Wspomniała Pani, że ma Pani dobrą pracę tutaj. Domyślam się więc, że wspólny roczny wyjazd nie wchodzi dla Państwa w grę, więc pozostaje jedynie ewentualność, by Pani partner wyjechał sam. Rozumiem, że ma Pani bardzo silne obawy przed tak długim rozstaniem z mężem.

Kliknij i dowiedz się, jak możesz walczyć z mobbingiem!

Domyślam się, że proponowana posada jest lepiej płatna niż dotychczasowa lub wiąże się z awansem zawodowym partnera. Jeśli jest w ten sposób, mogę jedynie przypuszczać, że jemu może na tym bardzo mocno zależeć. Obawiam się, że w takim układzie Pani sprzeciw odnośnie wyjazdu może być powodem silnego konfliktu między Państwem. Jeśli wyjazd jest dla Pani męża bardzo ważny, jest szansą na rozwój, na który ma małe możliwości w Polsce, namawiałabym Państwa na bardzo uważne przyjrzenie się tej kwestii.

Kliknij i rozwiąż test, z którego dowiesz się, jak ważna jest dla Ciebie miłość!

Boi się Pani, że jeśli mąż wyjedzie sam, dojdzie do zdrady lub w jakiś inny sposób to czasowe rozstanie odciśnie piętno na Państwa związku. Zdaję sobie sprawę z faktu, że rzeczywiście często na wyjazdach dochodzi do zdrad czy podejmowana jest decyzja o zakończeniu związku. Są to jednak sytuacje innych ludzi, innych par, a niekoniecznie Państwa.

Nie będę ukrywać, że długotrwałe rozstanie czy związek na odległość jest bardzo trudną próbą dla związku. To, czy para jest w stanie przetrwać czasową rozłąkę jest zależne od siły związku jaki zbudowali oraz od nasilenia uczuć jakie do siebie czują. Czym bardziej oboje są szczęśliwi w relacji ze sobą, tym odporniejsi są na nawiązywanie romansów. Podobnie jest z siłą uczucia łączącą ich – czym bardziej są w sobie zakochani, tym mniej zwracają uwagę na kogokolwiek innego niż ukochany czy ukochana.

Kliknij i przekonaj się, czy zazdrość pomaga czy przeszkadza w związku!


Podejmując decyzję o ewentualnym czasowym rozstaniu proszę wziąć pod uwagę szanse, jakie on daje Pani mężowi oraz ryzyko jakie niesie dla Państwa związku. Namawiałabym, abyście patrzyli Państwo na swoją sytuację oraz siłę swojej relacji, a nie na doświadczenia innych. Domyślam się, że decyzja  nie jest łatwa. Trzymam kciuki, byście podjęli wybór najlepszy dla siebie.


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 21.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×