Kłócicie się podczas urlopu? Naukowcy wiedzą, dlaczego!

Wspólne wakacje to doskonały moment, aby zbliżyć się do ukochanego. Niestety, czasami nasze plany mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dlaczego?

rodzinnewakacje.jpg

Zdarzyło Ci się wyjechać na wakacje, podczas których wizja romantycznego urlopu zmieniła się w ciągnącą się kłótnię? Dlaczego pary tak często oddalają się od siebie podczas wspólnych wyjazdów? Powodem może być zbyt duża ilość wspólnie spędzonego czasu, ale nie tylko!

Organizacja European Summer Barometer przeprowadziła specjalne badanie, mające odkryć główne przyczyny takiego stanu rzeczy. Pod uwagę wzięto 17 państw Unii Europejskiej, na terenie których przeprowadzono ankiety. Okazuje się, że Europejczycy na urlop wydają kilka tysięcy na osobę, co bywa główną przyczyną kłótni po zakończonym wyjeździe.

Zanim jednak udamy się na urlop, czeka nas inny problem- pakowanie walizek. Kobiety są rozczarowane tym, że zwykle to właśnie na nie spada obowiązek spakowania partnera, mężczyźni natomiast nie rozumieją, czemu to oni mają zajmować się noszeniem walizek. Okazuje się zatem, że nawet najlepszy związek może mieć problem z rozwiązaniem tego typu kwestii...

Według brytyjskiego portalu Latedeals.co.uk, częstą przyczyną wakacyjnych konfliktów jest również zazdrość i alkohol- co po połączeniu może stanowić mieszankę wybuchową. Kobiety są bardzo wrażliwe, jeśli chodzi o wygląd na wakacjach. Jak podaje inny brytyjski portal, Ebookers, romantyczny wyjazd bardzo często zaburza obecność dzieci. Rodziny, które na co dzień funkcjonują bez większych "zgrzytów", na wakacjach nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Rodzice chcą znaleźć czas dla siebie, jednak muszą również poświęcać uwagę maluchowi, dlatego często zrzucają odpowiedzialność na siebie nawzajem. 

O tym jak nie zwariować na rodzinnych wakacjach, przeczytasz TUTAJ. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 09.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×