Moi rodzice potrzebują wsparcia

Patrząc na rodziców, przed oczami masz ich obraz ze swojego dzieciństwa. W tacie widzisz siłacza, w mamie zgrabną panią. Nagle dzieje się coś, co zrywa tę piękną kliszę. Jesteś zaskoczona, odkrywając, że rodzice zestarzeli się. I potrzebują twojej pomocy. Ale jak im jej udzielić?

Moi rodzice potrzebują wsparcia

Przebywając z kimś codziennie czy nawet spotykając się z nim raz na tydzień, nie widzimy upływu czasu. Podobnie jak nie dostrzegamy go, zerkając w lustro. Odkrycie, że rodzice posunęli się, budzi w nas gwałtowne emocje. Najczęściej zauważamy to przypadkiem. Jak Kinga (35), której tata Stanisław (70), cofając samochód, nie dostrzegł w lusterku przechodzącej kobiety. Na szczęście skończyło się na kilku siniakach. Jednak Kindze po raz pierwszy przyszło do głowy, że ze wzrokiem ojca nie jest najlepiej. Rodzice Oli (41) mają się świetnie. W przeciwieństwie do jej teściowej Barbary (79), która choruje i trzeba jej pomagać. Ola to rozumie i dopasowuje harmonogram swojej rodziny do planów teściowej: zakupy, wizyty u lekarza.

Jednak ostatnio Andrzej, mąż Oli, uszczęśliwił ją nową wiadomością. "Mama chciałaby z nami zamieszkać. Uważam, że to dobry pomysł" – wypalił. A Ola krzyknęła: "A twoja siostra? Brat? Dlaczego tylko my zajmujemy się mamą, a właściwie – tylko ja?". Mama Marii (39) przeszła niegroźny udar mózgu. Miał nie pozostawić żadnych śladów. I rzeczywiście, Irmina (69) fizycznie jest w doskonałej formie. Ale Maria ma wrażenie, że jej mama zmieniła się psychicznie, niestety na gorsze. Kochamy naszych rodziców, dziadków, teściów, starszych wujków i ciocie. I naprawdę chcemy im pomóc, gdy nadchodzi taki czas, że oni tej pomocy potrzebują. Ale Kinga, Ola i Maria wiedzą, że taka pomoc wcale łatwa nie jest.


Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 08.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×