Naukowcy wyliczyli, jaka jest IDEALNA różnica wieku między partnerami. Będziesz zaskoczona...

Czy dzięki tej wiedzy zmniejszy się liczba rozwodów?

friendsagegapmain.jpg

Według niektórych, gdy w grę wchodzi prawdziwa miłość, wiek nie ma najmniejszego znaczenia i właśnie z tego powodu utarło się powiedzenie, że "prawdziwa miłość nie zna wieku". Jednak zgodnie z wynikami badań naukowych, jakie przeprowadzono na Uniwersytecie Emory w stanie Atlanta w USA, można wysnuć nieco inny wniosek. 

Naukowcy, którzy przeprowadzili eksperyment twierdzą, że jego wynik może podnieść szanse ludzi na stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku - o ile przyjmą zasadę różnicy wieku między zakochanymi za obowiązującą. Co zatem odkryli naukowcy?

Różnica wieku a trwałość związku

Podczas badania, przeprowadzono pogłębione wywiady z trzema tysiącami osób i odkryto, że... im większa różnica wieku, tym większe ryzyko zerwania i rozwodu. Dlaczego? Wszystko z powodu trudności we wzajemnym porozumieniu się dwojga osób, które znajdują się w innych punktach swojego życia. Z badania wynikło także, że przekazywane nam "ludowe mądrości" traktujące o tym, że mężczyzna powinien być trochę starszy od kobiety nie są do końca prawdą, chociaż pewien element tego twierdzenia pokrywa się z tym, co odkryli naukowcy. 

O co chodzi? Zgodnie z wynikami badań, idealna różnica wieku między partnerami, która generuje najmniej wzajemnego niezrozumienia i konfliktów, to zaledwie 1 rok różnicy - jednak nie jest powiedziane, że to mężczyzna powinien być starszy. 

Według wyników badania, gdy między partnerami jest tylko rok różnicy wieku, wtedy ryzyko rozwodu wynosi jedynie 3%. Z kolei u par, u których różnica wieku między partnerami wynosi 5 lat, ryzyko rozwodu sięga już 18%. Małżonkowie, między którymi jest 10 lat różnicy niestety mają aż 39% szans na rozstanie, a w przypadku różnicy wynoszącej lat 20, naukowcy uważają, że taka para rozstanie się na 95%. 

Badanie kontra życie 

Oczywiście pamiętajmy, że podane wyżej wyniki, to tylko rezultat akademickiego badania i nie należy się nimi sugerować aż tak bardzo, aby nagle zacząć się martwić o swój związek. Na powodzenie relacji składa się przecież o wiele więcej czynników niż różnica wieku i związane z tym nieporozumienia. Najważniejsza jest przecież niezmiennie Wasza miłość, wzajemne zrozumienie, zaufanie i przeświadczenie, że możecie na siebie liczyć w każdej sytuacji.  

Źródło: Harpersbazaar.co.uk  

Zdjęcie: Youtube (kadr z serialu "Przyjaciele")


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 24.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Pierdo lenie...
Dodano: 2016-12-21 20:10:29 Zgłoś nadużycie
marekinfo
też mi się wydaje, że to żadna korzyść z takich badań za nasze podatki
Dodano: 2016-11-28 07:13:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
zajęliby się lepiej poważnymi problemami, a nie- poświęcają czas na pierdolety. trwałość związku zależy od dojrzałości obojga partnerów, a nie od różnicy wieku. naukowcy jak z koziej d..y waltornia.
Dodano: 2016-11-26 16:17:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×