Nie panujesz nad swoimi problemami? Posprzątaj w domu!

Mówi się, że porządek w domu oznacza także porządek w życiu. Czy to prawda? Sprawdź i przekonaj się sama!

sprzatacwdomu.jpg

Na co dzień nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wygląd Twojego domu wpływa na otaczające Cię problemy i wyzwania. Obrazy, którymi codziennie się otaczasz mają jednak ogromne znaczenie dla Twojego samopoczucia. Bałagan w domu może spowodować, że będziesz ciągle czuła się poirytowana i zmęczona. To także główny powód braku motywacji i chaosu. Łatwo zauważyć, że bałagan powoduje odwrócenie uwagi od najważniejszych spraw- masz wrażenie jakbyś cały czas miała coś na głowie. Nieporządek to także główny powód stresu u kobiet. Pamiętaj, że dom powinien być miejscem, w którym się regenerujesz i wypoczywasz. Jak to zrobić?

Zacznij sprzątać regularnie- dzięki temu unikniesz trwających godzinami, męczących porządków i nie będziesz się bała wizyty niezapowiedzianych gości. Nigdy nie zostawiaj sprzątania na ostatnią chwilę- widok brudnych naczyń z samego rana naprawdę potrafi zepsuć humor! Jeżeli pracujesz w domu, oddziel miejsce pracy od reszty mieszkania. Postaraj się czerpać przyjemność ze sprzątania- zauważ, że jest to moment, w którym możesz przemyśleć wszystkie sprawy.

Porządkowanie mieszkania to doskonały sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Niech wszystkie rzeczy w Twoim domu znajdą swoje miejsce. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Jak najszybciej wyrzuć z domu niepotrzebne akcesoria. Jeśli nie lubisz dbać o kwiaty, oddaj je komuś, kto będzie to robił z radością. Często wydaje nam się, że gromadzenie rzeczy daje poczucie przytulnego, bezpiecznego domu. Nic bardziej mylnego! Niepotrzebne przedmioty tylko Cię rozpraszają i zbierają kurz, a do tego generują zbędną pracę.

Pamiętaj jednak, że oprócz utrzymania porządku, bardzo ważne jest także odpowiednie udekorowanie otaczającej Cię przestrzeni. W tej kwestii nie musisz kierować się żadnymi zasadami, oprócz jednej- dom powinien być Twoim ulubionym miejscem na świecie!


Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 17.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ktoś bierzesz kasę za takie banalne teksty ?
Dodano: 2016-11-17 15:53:59 Zgłoś nadużycie