Nowy związek po śmierci męża

Dwa lata temu tragicznie zginął mój mąż. Rodzina ostatnio namawia mnie do wejścia w nowy związek, jednak nie wiem, czy jestem na to gotowa? Czy mogę to jakoś sprawdzić?

Nowy związek po śmierci męża

Nowy związek po śmierci mężaBy móc rozpocząć nowy związek, warto najpierw mieć za sobą proces żałoby. Zwykle żałoba kończy się po około dwóch latach od stracenia ukochanej osoby, ale jest to proces tak indywidualny i osobisty, że nie można określić czasowych granic radzenia sobie ze stratą.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

To, czy jest Pani gotowa na zaczynanie nowej znajomości czy nie, może określić wyłącznie Pani. Myślę, że najistotniejszym pytaniem na początek jest, czy pogodziła się Pani ze śmiercią męża. Jeśli na wspomnienie o mężu czuje Pani tęsknotę, ale nie jest ona paraliżująca, jest Pani w stanie rozmawiać o nim i choćby czasem opowiadać z uśmiechem, może to świadczyć o tym, że pogodziła się Pani z jego odejściem. Jeśli natomiast nie jest Pani w stanie o nim mówić, na myśl o nim w Pani oczach zbierają się zły i odczuwa Pani silną złość lub głęboki smutek, to najprawdopodobniej potrzebuje Pani jeszcze czasu, by pogodzić się z jego stratą.

Kliknij i dowiedz się, jak wyleczyć złamane serce!

Drugim ważnym pytaniem, jakie warto było by przemyśleć przed wróceniem do spotykania się z mężczyznami, jest pytanie o Pani motywację – czy chce się Pani spotykać z kimś i, jeśli tak, czemu chce Pani tego. Wątpię, czy umawianie się z kimś mimo braku ochoty mogło Panią bawić i sprawiać przyjemność. Nie byłoby również dobrze, gdyby chciała Pani "zastąpić” męża kimś innym.

Kliknij i dowiedz się, jak zatrzymać szczęście na dłużej!

Godzenie się ze stratą ukochanego człowieka jest procesem, który wymaga czasu, ale także w pewnym momencie powinien się zakończyć. Nie da się przecież żyć wyłącznie przeszłością i wspomnieniami. Jeśli pogodziła się Pani ze stratą i chciałaby Pani kogoś poznać, poczuć się kochana i kochać, a w Pani sercu jest na to miejsce, to pozostaje mi życzyć jedynie dobrej zabawy i sporo przyjemności w odkrywaniu drugiego człowieka.Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 22.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×