O czym świadczy Twój kolor oczu? Cz.2.

Oczy są zwierciadłem duszy? Okazuje się, że to prawda! Zobacz, co oznaczają konkretne kolory oczu!

koloroczu2.jpg

Pierwszą część artykułu, w której opisujemy oczy niebieskie i szare znajdziesz TUTAJ.  

OCZY ZIELONE

Zielony kolor oczu to najrzadziej występująca jednolita barwa tęczówki na świecie. Zielonookie osoby odbierane są jako tajemnicze i pełne uwodzicielskiego czaru, chociaż tak naprawdę same mogą myśleć o sobie inaczej. 

Osoby z zielonymi oczami odbiera się jako pełne klasy, ale oryginalne. W zestawie ich cech na pewno znajdziemy wielkie oddanie każdej sprawie, w którą się angażują oraz wierność - czy to ukochanej osobie, czy to wyznawanym zasadom i poglądom. Zielonoocy są także bardzo wrażliwi, a w niektórych przypadkach nawet nadwrażliwi. Trzeba zatem wspomagać ich w tym, aby nie przejmowali się tak wszystkim, co ich spotyka. 

Według niektórych, osoby o zielonych tęczówkach mogą być szczególnie podatne na choroby układu moczowo - płciowego oraz na zmiany pogody i ciśnienia atmosferycznego. OCZY BRĄZOWE

Do tej kategorii zalicza się większość ciemnych odcieni oczu. A zatem do oczu brązowych zaliczymy zarówno te z bursztynowymi plamkami, jak również oczy piwne i czarne. 

O osobach z brązowymi tęczówkami zwykło się mawiać, że są silnymi osobowościami, które rzadko poddają się kierownictwu innych. Mają własną ścieżkę życiową, swoje silne poglądy i niechętnie słuchają rad, nawet tych życzliwych.

Te osoby często są szefami lub liderami i dobrze im w tym idzie. Jednak ich słabością są uczucia. Choć brązowoocy są wrażliwi, to boją się do końca przed kimś otworzyć, aby nie zostać zranionym. 

Osoby o brązowej tęczówce są także nieśmiałe w sferze uczuć, co mogą tuszować pewnością siebie w sprawach zawodowych. 

Brązowoocy powinni szczególną uwagę zwracać na swój układ pokarmowy, gdyż ten mają bardzo wrażliwy oraz na układ sercowo-naczyniowy, aby ich serce nie odmówiło posłuszeństwa! 


HETEROCHROMIA OCZU (RÓŻNOBARWNOŚĆ TĘCZÓWEK)

Szacuje się, że na świecie jest ok. 1% ludzi, którym w udziale przypadła heterochromia oczu, czyli po prostu różnobarwność tęczówek.

Heterochromia występuje z powodu pewnego rodzaju zaburzeń w rozwoju tęczówek, polegającym na nierównomiernym rozmieszeniu w ich obrębie barwników. 

Z tego względu, że odsetek takich osób jest bardzo mały, uważa się, że osoby te są naprawdę wyjątkowe. Ludzie z heterochromią oczu uznawani są przez innych za niespotykanie tajemniczych i seksownych. 

Zwykło się także sądzić, że ich charakter łączy w sobie cechy, które przypisywane są poszczególnym kolorom występującym na ich tęczówkach. Czyli np. jeśli jedno oko osoby jest zielone, a drugie niebieskie, osoba ta będzie posiadać cechy, ale także zagrożenia zdrowotne przypisywane posiadaczom oczu zielonych i niebieskich. To naprawdę niezwykłe!

 zdjęcie: iStock


Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 28.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×