Oto 5 prostych kroków do tego, by stać się bardziej inteligentnym

Inteligencja nie jest dana raz na zawsze i okazuje się, że można ją zwiększyć i sprawić, że będziemy mądrzejsi. Co trzeba zrobić? Otóż wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, oto one!

inteligencja.jpg

Oto 5 prostych kroków do tego, by stać się bardziej inteligentnym

Inteligencja to coś, nad czym można pracować. Jeśli nie dbamy o nasze myślenie i nasz mózg nie wykorzystujemy wszystkich jego możliwości, co sprawia, że marnujemy swój potencjał. Tak niewiele potrzeba, by wydobyć ze swojej głowy niezwykłe pokłady wiedzy i inteligencji. Jeśli będziecie przestrzegać kilku prostych zasad, okaże się, że jesteście mądrzejsi niż wam się wydawało. Oto rzeczy, o których trzeba pamiętać.

Mądry sen

Sen to coś co bardzo często zaniedbujemy, a jest on bardzo istotną rzeczą nie tylko dla naszego ciała, ale również dla naszego mózgu. Aby zachować zdolności, które Twój umysł już posiada, musisz się wysypiać. Dobry sen to podstawa. Kiedy nasz sen jest wartościowy, nasz mózg potrafi z siebie znacznie więcej wycisnąć, potrafimy się lepiej skoncentrować i więcej zapamiętywać. Wypoczęty umysł, to bardzo sprawny umysł, a przecież właśnie o to chodzi.

 

Inteligentne jedzenie

To kolejna podstawa podstaw. By Twój mózg w pełni wykorzystał swoje możliwości, a nawet stymulował swój rozwój musi mieć dostarczane potrzebne i niezbędne składniki odżywcze. Odpowiednia dieta jest zatem niezbędna jeśli chcesz stać się mądrzejszą osobą. Jeśli chcesz dostarczyć umysłowi właściwych witamin, włącz do swojej diety produkty bogate w kwasy omega 3, czyli na przykład łososia, jaja, czy też orzechy. Bezwzględnie odstaw także fast foody, które, jak wykazały najnowsze badania, mogą nawet w pewnym stopniu nie tyle hamować rozwój, co niszczyć nasz mózg.

inteligencja.jpg

Każdy może wyćwiczyć swoją inteligencję

Umysłowe ćwiczenia

Mózg jest jak każdy inny organ, jeśli się go nie trenuje, znacznie obniża swoje możliwości. Rozwiązywanie łamigłówek daje nie tylko dobrą rozrywkę, ale stymuluje nasz umysł do lepszej pracy. To naprawdę działa! Choć wydaje się to zbyt proste i oczywiste, to rozwiązywanie krzyżówek, sudoku, czy innych tekstów, które wymagają od nas intensywnej analizy logicznej, pozwala "rozruszać" nasz mózg i sprawić, że uruchomią się w nim pokłady, o których nie mieliśmy pojęcia.

Zobacz też: LEKCJE MUZYKI PODNOSZĄ POZIOM INTELIGENCJI 

Wyciszenie i koncentracja

Medytacja, czy ćwiczenia relaksacyjne, które pomagają nam odreagować i uspokoić organizm bardzo dobrze wpływają także na nasz umysł. Wypoczęte ciało to wypoczęty mózg, który wykazuje znacznie lepsze możliwości koncentracji, większą kreatywność i chęć do działania. Dlatego oprócz intensywnego stymulowania swojego umysłu znajdź czas na to, by mógł on spokojnie wypocząć. To znacznie bardziej poprawi jego wydajność niż ciągłe maglowanie ćwiczeń, bez przerwy.

Zobacz też: INTELIGENTNI LUDZIE MAJĄ TENDENCJĘ DO PÓŹNIEJSZEGO WSTAWANIA? 

Dobry wysiłek fizyczny

Choć w naszym społeczeństwie panuje stereotyp, że osoby siedzące na siłowniach i dbające o swoje mięśnie zaniedbują swój mózg, jest właśnie wprost przeciwnie. Oczywiście, samo kształtowanie sylwetki nie przyniesie takich efektów, jak połączenie treningu ciała z treningiem umysłu. Jednak regularne ćwiczenia fizyczne bardzo pomaga w rozwijaniu naszego mózgu, dlatego nie można zamknąć się w czterech ścianach i postawić jedynie na umysłową pracę, przynajmniej wtedy, gdy chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego mózgu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 01.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×