Oto lista najbardziej depresyjnych zawodów na świecie... Czy masz się czego obawiać?

Przedstawiamy szokujące wyniki badań...

depresjaaa

Jeżeli masz pracę, która sprawia Ci satysfakcję, jesteś prawdziwą szczęściarą! Niestety, nie wszystkie zawody dają nam radość- niektóre z nich potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne. Portal Health.com przeprowadził specjalne badania, na podstawie których sporządzono listę najbardziej wyniszczających zawodów. Pierwsza pozycja nie dziwi- znaleźli się na niej opiekunowie osób starszych. Okazuje się, że ponad 11 % osób wykonujących ten zawód cierpi na depresję... Mimo że dla tego typu pracowników ich zawód wynika z prawdziwego powołania, niekiedy obowiązki związane z opieką ze starszymi ludźmi wymagają zbyt wiele siły- zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Kolejne miejsce na liście zajmują kelnerzy. Ich zawód jest wyjątkowo niedoceniany przez klientów restauracji, którzy wykorzystują ich cierpliwość.  Na trzecim miejscu plasują się lekarze i pielęgniarki- ich praca niekiedy trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a w dodatku po powrocie do domu ciężko im zapomnieć o tym, co wydarzyło się w pracy. Większość lekarzy i pielęgniarek bardzo przeżywa sytuacje związane z wykonywanym zawodem- ratowanie ludzkiego życia wymaga ogromnego poświęcenia, a niekiedy nawet i rezygnacji z życia osobistego.

Co ciekawe, czwarte miejsce zajęli... artyści oraz nauczyciele. W ich przypadku załamanie dotyczy zwykle wysokości zarobków, które są zupełnie nieadekwatne do wysiłku, jakiego wymaga ich praca. Zarówno artyści, jak i nauczyciele do pewnego momentu wkładają w swoje obowiązki całe serce, jednak po kilku latach zauważają, że ich praca nie przynosi żadnych wymiernych efektów. 

Wielu osobom wydaje się, że pracownicy administracyjni wykonują dość prostą pracę i nie muszą myśleć o niej po powrocie do domu, jednak to właśnie oni znaleźli się na piątym miejscu rankingu. Warto pamiętać, że "pani z okienka" wielokrotnie odpiera zarzuty i pretensje zgłaszających się do niej osób, a to powoduje ogromną frustrację...

Na ostatnim miejscu znaleźli się sprzedawcy. Oprócz bardzo niskich zarobków dotyka ich również ciągły pośpiech i stres, a praca fizyczna, która nie pomaga im się rozwijać i jest wykonywana automatycznie sprawia, że podchodzą do swoich obowiązków z coraz większą niechęcią.

Co sądzisz o wynikach badań? Czy Twój zawód znajduje się na powyższej liście? 

Zdjęcie: iStock 

Źródło: Health.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 05.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
matkawariatka
Ja kiedyś miałam bardzo depresyjną pracę, pracowałam dla kogoś, co doprowadzało mnie do szału. W końcu wzięłam sprawy w swoje ręce i założyłam wlasny biznes...
W tym roku jade się dokształcić z tej wiedzy i jadę na Europejskie Forum Gospodarcze -Łódzkie 2017 :)
Dodano: 2017-10-05 16:32:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×