Po jakim czasie związki najczęściej przeżywają kryzys?

Nawet najlepsze związki borykają się z kryzysami. Kiedy pojawiają się pierwsze poważne chwile zwątpienia? Zbadali to naukowcy.

Po jakim czasie związki najczęściej przeżywają kryzys?

Nie ma co ukrywać, że w każdym, nawet najlepszym związku zdarzają się kryzysy, chwile zwątpienia. Przyczyny mogą być różne, np. brak wspólnie spędzanego czasu, rozmowy, stres. Naukowcy twierdzą, że pierwszy kryzys w związku przychodzi po maksymalnie 5 latach. Badacze uważają, że jest to nieuchronne załamanie emocjonalne, które rozpoczyna walkę o uwagę partnera.

Zobaczcie także: Kobiety w związkach z wysokimi mężczyznami są szczęśliwsze? Oto wyniki badań

Pod lupę wzięto 200 kobiet. Okazało się, że kiedy staż małżeństwa przekracza 5 lat, małżonkowie powoli zaczynają przestawać się sobą interesować. Kobiety zazwyczaj twierdzą, że jest to wina mężczyzn, u których wraz z czasem zanika zainteresowanie ukochaną.

Badacze doszli również do wniosku, że kiedy znika więź emocjonalna, kobieta na taką sytuację reaguje drażliwością i stanami depresyjnymi. Co więcej, blisko 80% pań po 5 latach związku, kiedy pojawiają się problemy, jest skłonnych do zmiany towarzysza życia. Na dodatek tylko 20% osób dotrzymuje wierności i dąży do rozwiązania problemów walcząc o utrzymanie związku.

Zobaczcie także:Źródło: wiedzoholik.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Piątek 08.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Pamiętajmy, że każdy kryzys można przejść, a każdy związek uratować - http://www.malinowa.tv/2012/05/kryzys-w-zwiazku-22.html
Dodano: 2016-01-08 18:52:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×