Poczucie humoru jest atrakcyjne dla mężczyzn w taki sposób jak dla kobiet? Oto co odkryli naukowcy

Poczucie humoru jest z pewnością atrakcyjną cechą, ale czy na pewno mężczyźni i kobiety rozumieją go tak samo? Oto co pokazały nowe badania.

poczucie humoru.jpg

Poczucie humoru jest atrakcyjne dla mężczyzn w taki sposób jak dla kobiet? Oto co odkryli naukowcy

Nie od dziś wiadomo, że serce kobiety najlepiej zdobyć poprzez poczucie humoru. Wszyscy wiemy, że jest to cecha, którą także wielu mężczyzn ceni u płci przeciwnej i uważa za bardzo atrakcyjne. Czy jednak w ten sam sposób wszyscy rozumiemy atrakcyjność poczucia humoru?

Okazuje się, że pod pojęciem atrakcyjności i seksowności dobrego humoru kobiety i mężczyźni rozumieją zupełnie coś innego...

Zobacz też: O CZYM ROZMAWIAĆ NA PIERWSZEJ RANDCE? OTO CO RADZĄ NAUKOWCY 

Z najnowszych badań wynika, że kiedy kobieta mówi o atrakcyjności poczucia humoru, ma na myśli fakt, że mężczyzna potrafi ją rozbawić i swoimi żartami doprowadzić do tego, że zaczyna się śmiać. Panowie jednak zupełnie inaczej postrzegają tę kwestię.

 

Kiedy mężczyzna mówi o tym, że kobieta ma dobre poczucie humoru ma na myśli fakt, że głównie rozumie ona i śmieje się z jego żartów, a nie to, że sama jest w stanie go rozbawić do łez. Ciekawa różnica, prawda?

Jak widać panowie bardzo lubią być dostrzeżeni, zwłaszcza jeśli chodzi o ich poczucie humoru i w tej kwestii atrakcyjne są dla nich partnerki, które potrafią śmiać się z tego, czym raczą się z potencjalną partnerką podzielić w rozmowie.

Zobacz też: NA CO MĘŻCZYŹNI ZWRACAJĄ UWAGĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU? 

Jeśli zatem często chodzimy na randki i do tej pory zamierzałyśmy zwrócić uwagę na naszą zaletę jaką jest poczucie humoru poprzez opowiadanie zabawnych historii i dowcipów, może warto odrobinę zmienić taktykę i posłuchać potencjalnego partnera?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 14.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×