Podróże nie uleczą Twojego serca. Nauczą Cię jednak jak wrócić do żywych.

Jesteś ciekawa dlaczego?

ThinkstockPhotos-180146345.jpg

Kiedy coś się kończy, najprostszym lekiem jest rozpoczęcie czegoś nowego. Przeskoczenie gładko w nowy, inny etap, który pozwoli nam zapomnieć o poprzednim. Brzmi jak plan idealny? Niestety klin klinowi nierówny. Jeśli myślisz o ucieczce w podróże dookoła świata, jak najbardziej będziemy cię do nich zachęcać - jednak nie skleją one twojego połamanego serca. 


Weźmy najprostszy przykład na świecie: rozstanie. Statystyki szaleją przy tym haśle - ludzie w dzisiejszych czasach rozstają się częściej niż kiedykolwiek, a co roku na rozwód decyduje się w Polsce kilkanaście tysięcy ludzi. Emocjonalnie każde z nich będzie rozdarte i pogubione, wielu z nich decyduje się na daleki wyjazd, najlepiej dłuższy niż kilka dni. By przemyśleć dotychczasową sytuację, by poznać nowych ludzi, by uleczyć swoje złamane serce. Znaleźć się z dala od ludzi, którzy tylko klepią cię po plecach, powtarzając “będzie dobrze”.

Zobacz też: Jesteś turystką czy podróżnikiem? 


I kiedy znajdziesz się w oczekiwanym miejscu, bez tłumów, które znają twoją historię, poczujesz się wolna. Nikt nie zapyta, czy utrzymujesz z eks kontakty. Nikt nie będzie musiał przed tobą ukrywać jego nowej dziewczyny. Dopóki nie wpuścisz tych ludzi do swojego życia, nie będą mieli do niego wstępu. Równie dobrze możesz zapomnieć o tamtym świecie i spróbować nowego. Prawda jest taka, że stary świat po odpowiednim czasie przypomni o sobie, a może nawet będzie próbował cię ściągnąć z powrotem, ale ty wtedy będziesz już inną osobą.


No dobrze, może nie przesadzajmy. Ale z pewnością się zmienisz. Zmianom ulegną twoje oczekiwania, perspektywy, a być może nawet cele w życiu. Spotkasz ludzi, którzy być może podzielą się swoją historią. I jeśli będziesz gotowa, opowiesz własną. A może znajdziesz tam nową miłość? 

Sprawdź: Ile Polacy wydadzą w tym roku na wczasy? 


To co, gdzie się wybierzesz by to sprawdzić?


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Poniedziałek 25.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
"Prawda jest taka, że stary świat po odpowiednim czasie, ale ty wtedy będziesz już inną osobą. " - o co chodzi w tym zdaniu?
Dodano: 2016-04-26 08:59:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×