Pokonaj nieśmiałość latem

Lato to dobry czas na dokonywanie zmian w życiu. Optymistyczna aura zachęca do zmiany diety czy rozpoczęcia przygody ze sportem. Lato może być również dobrym bodźcem do dokonywania większych zmian – np. walki z nieśmiałością.

Pokonaj niesmiałość latem

Pokonaj nieśmiałość latem


Zasada numer jeden: Nie wymagaj od siebie zbyt wiele


Nieśmiałości nie da się pokonać w dwie godziny. To praca, która musi być rozłożona w czasie. Warto zacząć ją latem, gdy każda z nas ma w sobie więcej radości i ochoty do życia. Najważniejsze w walce z nieśmiałością jest jej poznanie. Zastanów się, które sytuacje sprawiają, że czujesz się niepewnie. Kiedy odczuwasz największy strach i lęk. Gdy uda ci się zdefiniować wroga, z pewnością łatwiej będzie określić jego słabe punkty i skupić się na walce z nim. Jednak pamiętaj –  stawiaj sobie realne cele i wymagaj zbyt dużo. Zacznij od prostych ćwiczeń. Jeśli np. masz problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi, na początek możesz po prostu spytać nieznajomego o godzinę. Nie przejmuj się porażkami. Rozpamiętywanie sytuacji i zastanawianie się „co by było, gdyby…” jest w tym momencie zdecydowanie niewskazane. Przeszłości nie da się zmienić. Więc skup się na teraźniejszości i przyszłości. Istotne jest to, żeby nie powielać błędów.

Zasada numer dwa: Wszystko siedzi w głowie

Przeprowadzono masę badań, które udowadniają, że ogromny wpływ na nasze osiągnięcia ma nastawienie. I dotyczy to nie tylko sportowców, którzy biją spektakularne rekordy czy chorych stawiających czoło np. nowotworom. Ta prawidłowość dotyczy każdego z nas i sprawdza się w każdej dziedzinie życia. Jeśli pierwsza myśl jaka przychodzi ci do głowy, gdy rano spoglądasz w lustro, brzmi „ale fatalnie dziś wyglądam” – nie masz co liczyć na przebicie skorupy nieśmiałości. Dlatego, nawet jeśli rzeczywiście nie jesteś w najlepszej formie, uśmiechnij się do siebie i powiedz: „może rzeczywiście nie jestem miss świata, ale tego błysku w oku pozazdrościć mi może nie jedna super modelka”. Pozytywne myślenie to bardzo silna broń w walce z nieśmiałością.

Zasada numer trzy: Nie porównuj się do innych.

Każda z nas jest inna. Nie jest to jednak równoznaczne z byciem gorszą. Zamiast porównywać się do innych – skup się na swoich atutach. Koleżanki biust świetnie prezentuje się w jej nowej sukience? Znakomicie! Ty następnego dnia możesz założyć mini, która wyeksponuje twoje rewelacyjnie zgrabne nogi. Pamiętaj – to jak sama siebie postrzegasz, ma ogromny wpływ na to jak odbierają cię inni. Dlatego zamiast skupiać się na dogłębnej analizie swoich wad, skup się na tym jak wyeksponować swoje zalety. Jeśli masz z tym problem – porozmawiaj z zaufanymi osobami. Przyjaciele z pewnością podpowiedzą ci, co jest twoją mocną stroną.

Zasada numer cztery: Wprawiaj się w dobry nastrój od samego rana.

Lato jest zbyt piękne i krótkie, by wstawać z łóżka lewą nogą. Wykorzystaj ten czas na maksa i już od rana wprowadź się w dobry nastrój. A sposobów są miliony. Począwszy od ulubionej kawy z syropem. Dobre śniadanie może naprawdę zdziałać cuda. Nawet jeśli jesteś na diecie, latem pozwól sobie na więcej. Musli z sezonowymi owocami i twarożkiem czy nawet rogalik z czekoladą nie wyrządzą aż tak drastycznych szkód twoim udom. A mogą zapewnić Ci pozytywną dawkę energii na cały dzień. A promieniujące pozytywną energią kobiety zdecydowanie częściej przyciągają męskie spojrzenia niż ich koleżanki ukrywające się za wielkimi okularami. Poza tym budując swój dobry nastrój – jednocześnie budujesz pewność siebie i zabijasz nieśmiałość.

Zasada numer pięć: Nie zdejmuj uśmiechu z twarzy

Uśmiech powinien być podstawowym elementem wyglądu każdej kobiety. Nawet tej najbardziej nieśmiałej. Nie tylko dodaje pewności siebie, ale również sprawia, że jesteś bardziej pozytywnie postrzegana przez otoczenie. Nieznajomy uśmiecha się do ciebie w autobusie? Kolega z pracy puszcza oko? Traktuj takie sytuacje jako ćwiczenie i odpowiedz im uśmiechem. Możesz go ćwiczyć rano przed lustrem. Dbaj o to, żeby każdego dnia dobrze czuć się w swojej skórze. Nie bez powodu mówi się, że odpowiedni strój i makijaż dodają pewności siebie. Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Poniedziałek 13.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×