Poznaj przyczynę zdrady w związkach!

Zdrada nie jest obca współczesnemu społeczeństwu. Zdradzać można z wielu przyczyn: brak porozumienia w związku, oziębłość partnera lub partnerki, brak czasu, zajmowanie się karierą. Według amerykańskich naukowców, częstą przyczyna zdrad są również... finanse. Dlaczego?

shhh.jpg

Jak wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie American Sociological Review, zdrada często spowodowana jest różnicami w zarobkach partnerów, a bardziej wyczuleni na tego typu sprawy są mężczyźni. Z tego również powodu to oni częściej zdradzają, jeśli zarabiają mniej od swoich kobiet. 

Mężczyźnie nie dogodzisz?

Czy zatem odpowiedzią na związek bez zdrad jest mniejszy zarobek od partnera? Nie, bowiem według tych samych badań, jeśli partner zarabia znacznie więcej pieniędzy niż jego kobieta, a jego pensja stanowi główne źródło utrzymania rodziny, to... również istnieje większe prawdopodobieństwo, ze będzie ją zdradzał. Dlaczego? Z jednej bowiem strony, mężczyzna nie lubi czuć się gorszy i słabiej nagradzany niż partnerka, a z drugiej jednak, gdy czuje, że jego kobieta jest w pełni od niego zależna, szuka innej, która będzie dla niego partnerką, również na płaszczyźnie finansowej.

Emocjonalna reakcja kobiety 

Z badań wynika również, że jeśli kobieta jest głównym albo jedynym żywicielem rodziny, nie jest ona prawie w ogóle skora do zdrady. Natomiast, gdy jej mężczyzna nie pracuje, kobieta może częściej uskarżać się na złe samopoczucie i stany lękowe, nawet, jeśli sama jest zatrudniona.

Zobacz też: Czy można usprawiedliwić zdradę? 

Źródło: MilionKobiet.pl , PAP

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 18.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
paprotka
Nie ma czegoś takiego jak przyczyna zdrady moim zdaniem. Jeżeli facet jest patafianem to zdradzi chociażby nie wiem co.. Moja znajoma ostatnio tego doświadczyła. Świetną parą byli i co? i zdradził a wszystkiego dowiedziałam się dzięki pani Skrzypek- prywatny detektyw od nas z Wrocławia.
Dodano: 2017-06-26 13:08:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
Uważam, że nie ma znaczenia czy facet zarabia dużo czy mało, aby doszło do zdrady. Z doświadczenia życiowego (w branży detektywistycznej od 10 lat) wiem, że jeżeli mężczyzna ma predyspozycje do zdrady to tak na prawdę zasobność portfela nie ma znaczenia.
Oczywiście zdarzają się tak zwane jednorazowe skoki w bok, ale częściej są to tzw zdrady z premedytacją. Jak zrobił to raz to niestety drugi raz pójdzie o wiele łatwiej.
Pozdrawiam
Monika
Kobieta Detektyw FEMINA
Dodano: 2016-05-18 16:20:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×