Przestań się o to martwić

Te całkiem młode i te nieco starsze. Skromne urzędniczki i szefowe korporacji. Wszystkie kobiety myślą o swoich niedoskonałościach 36 razy w ciągu dnia i 252 razy w tygodniu. W naszych oczach drobnostki urastają do rangi problemów. I zatruwają życie. A przecież nie warto martwić się z byle powodu.

Przestań się o to martwić

"Czasem zmuszam się do seksu"

Znasz taką sytuację? Jesteś zmęczona, leżysz z ciekawą książką i ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz, jest seks. A twój mężczyzna właśnie cię przytula z wyraźnym erotycznym podtekstem. "O rany – myślisz. – Znowu to samo. Czy facetom zawsze tylko to jedno w głowie?". Tak, zawsze to jedno. Nie chce ci się, ale odkładasz książkę i z wymuszonym uśmiechem zagłębiasz się w jego ramiona. Potem masz wyrzuty sumienia, że zrobiłaś to wbrew sobie, zamiast asertywnie oznajmić: "Dzisiaj nie". Nie możesz zasnąć, myśląc, dlaczego masz się zmuszać do czegoś, na co teraz nie masz ochoty. Zamiast czuć się jak seksualna niewolnica, zastanów się nad swoją motywacją.

Dlaczego właściwie to zrobiłaś? Jeżeli dlatego, że chciałaś mu zrobić przyjemność albo poczuć, że jesteś dobrą partnerką, nie ma powodu do zmartwień. "Okazuje się, że jeżeli motywacją kobiety jest dążenie do pokazania partnerowi, że jej na nim zależy, taki seks wcale nie musi być nijaki. Gorzej, gdy motywacją jest unikanie czegoś, np. gniewu, złości, rozczarowania czy odejścia partnera. Wtedy seks raczej się nie uda" – piszą psychologowie David M. Buss i Cindy M. Meston w książce "Dlaczego kobiety uprawiają seks", która jest ciekawym studium kobiecej seksualności. Pomyśl więc: oddajesz się z miłości czy po to, by uniknąć poważnego konfliktu?

"Znowu jestem niewyspana"

Nie przejmuj się tym, na pewno nie zachorujesz na serce! Wiele osób,nie zdając sobie z tego sprawy, śpi więcej, niż potrzebuje. Co ciekawe, okazuje się, że z punktu widzenia układu krwionośnego bardzo niekorzystne jest spanie zbyt długo.Optymalna długość snu to siedem godzin na dobę. Badania wykazują, że ryzyko zawału serca rośnie znacznie bardziej u osób śpiących ponad dziewięć godzin niż u osób poświęcających na sen poniżej sześciu godzin! Dlaczego? Osoby śpiące wyjątkowo długo często robią to nieefektywnie, tzn. ich organizm się nie regeneruje. Nie staraj się więc sypiać dłużej, na siłę, to tylko potęguje twój stres.

"Nigdy nie wyglądam tak dobrze, jak bym chciała"

Zgadnij: ile minut dziennie przeciętna kobieta spędza przed lustrem? Prawie 80! To sporo, prawda? Ale zważywszy na to, że – jak wynika z badań – mężczyźni właśnie wyprzedzili nas o trzy minuty, nie ma o co kruszyć kopii. Wyglądać interesująco to nie znaczy być "zrobioną" i mieć odcień paska dobrany do koloru butów. Gdzie w tak perfekcyjnym wizerunku miejsce na poczucie humoru, przymrużenie oka i uwodzicielskie spojrzenie? Perfekcyjność nas usztywnia – twierdzą psychologowie. Poza tym życie nie jest nam dane po to, aby spędzać je przed lustrem. Była już taka kobieta, która obsesyjnie pytała: "Lustereczko, powiedz przecie...". I dobrze wiesz, jaki był koniec tej bajki.


Dodał(a): Marta Śliwińska , Poniedziałek 08.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
damianultras
Warto pomyśleć o przyjemności np. że nowa poznana osoba zaprosiła nas do zjedzenia eleganckiej kolacji na cześ ogromnego sukcesu i wyznaczyła nam zadanie kupić dobre wino i makaron.
Dodano: 2011-08-24 12:02:11 Zgłoś nadużycie
passionfruit
Ja sie wciąż martwię, nie wiem jak inni potrafią się wyluzować mimo że w domu jest bałagan i na nic nie ma czasu...
Dodano: 2011-08-12 07:11:24 Zgłoś nadużycie
nostradama
ciekawy artykuł.. ale tak naprawdę nic nowego :)
Dodano: 2011-08-10 17:58:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×