Przestrzeń na miłość


Wolę odrzucić niż być odrzuconą

Przestrzeń na miłośćWiększość singielek, zwłaszcza tych ambitnych, niezależnych, samodzielnych, które nie muszą szukać oparcia na męskich ramieniu (ani emocjonalnie, ani materialnie), jak sztandar głosi: "Wybieram swoją wolność, dbanie o siebie, swoją karierę, swoją niezależność, nawet jeśli ceną jest życie w pojedynkę".

Zgoda, ale czy na pewno wiesz, co tak naprawdę ukrywa się pod tą "ceną"? To, że masz odwagę powiedzieć nowo poznanemu mężczyźnie: "Seks, przyjaźń, luźny układ – tak, ale związek – nie", to konsekwencja czegoś ważniejszego, o czym boisz się nawet pomyśleć, bo za bardzo boli. Czy możesz, z pełną świadomością, uczciwie powiedzieć: "Tak. Poznałam wszystkie zalety i wady bycia w związku i dokonałam wyboru, że tego nie chcę"? I nie chodzi wyłącznie o związki, w których więcej było cierpienia niż radości.

1. Zrób bilans wszystkich swoich związków. Wypisz ich plusy i minusy. Jeśli minusów było więcej, to oczywiste, że twoja decyzja o życiu w pojedynkę wynika głównie z lęku przed kolejnym traumatycznym doświadczeniem.
2. Jeśli tak jest, zastanów się, jaki jest ideał twojego związku. Czy jest on możliwy w realnym życiu? Może okazać się, że podświadomie czujesz, iż twoja wizja związku jest zbyt niedojrzała, a innej nie masz. Skoro masz świadomość, że w życiu nie jest możliwy związek rodem z bajki, wolisz nie mieć żadnego.
3. Jeśli masz za sobą jakiś udany związek, który rozpadł się nie z twojej winy np. partner umarł, albo odszedł do innej kobiety, być może twoja rana w sercu ciągle jeszcze się nie zagoiła. W takiej sytuacji deklaracja – nigdy więcej związku – to ucieczka. Jak długo chcesz uciekać?
4. Może w głębi serca marzysz o miłości i związku, ale z lęku, że: nie nadajesz się do tego, nie zasługujesz na miłość, nie jesteś jeszcze gotowa – wchodzisz w rolę singielki, bo to jest mniej zagrażające. Jeśli nie otworzysz się na miłość, będziesz powtarzać sobie i światu, że jej nie chcesz, ona się nie pojawi.
5. Nie zastanawiaj się nad swoją gotowością (lub jej brakiem) do związku. Pomyśl, czy jest w tobie przestrzeń na miłość. Czy chciałabyś kochać i być kochana? Co cię najbardziej przeraża w miłości? Czym jest dla ciebie miłość – krótkotrwałą emocją, czy relacją, budowaną mozolnie dzień po dniu?

Masz prawo powiedzieć, że czegoś nie chcesz, pod warunkiem, że wiesz z czego i dlaczego rezygnujesz.Tekst: Ewa Klepacka, psycholog
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Szukaj pogodnej strony dnia

Pierwszy raz

Z mężczyzną na zakupach


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 01.07.2011 (aktualizacja: 2011-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (12)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
czay
Zgadzam się, sama myślałam że samotność mi służy i nie przeszkadza ale dopiero jak poznałam faceta na kochaj.pl zrozumiałam jakie złe dla mnie to było. Nie ma co oszczędzać sobie szczęścia, trzeba go szukać.
Dodano: 2018-01-29 15:40:00 Zgłoś nadużycie
zoja
Są ludzie, którzy lubią być singlami jednak ja do nich nie należę. Nie potrafiłabym żyć sama bo takie życie mega by mnie przytłaczało. Każdy jednak jest inny i żyje według własnych zasad. Jeżeli interesują Cię tematy związane z samotnością, byciem singlem, małżeństwem itp to warto zaglądać tutaj https://www.mydwoje.pl/poradnik/samotnosc są tam na prawdę ciekawe teksty. Mogą być inspirujące i mega motywujące :)
Dodano: 2017-07-31 23:03:32 Zgłoś nadużycie
lovemetender
Dlamnie też jest problemą znaleźć kogość. Przyjaciułka podała mnie adres do portalu randkowego. Czy ktoś słysiał cość o www.brzydkarandka.pl? http://www.brzydkarandka.pl
Dodano: 2011-12-18 21:01:20 Zgłoś nadużycie
Sylwia87
Witam, poszukuje osób z Warszawy i okolic do udziału w ankiecie do pracy magisterskiej. Wiek do 35 lat.
poniżej link do ankiety, z góry dziękuję
http://moje-ankiety.pl/respond-6269/sec-W9RAcpHw.html
Dodano: 2011-10-24 12:12:39 Zgłoś nadużycie
damianultras
Ja już dokładnie wiem czego od życia oczekuję, wczoraj to zrozumiałem do końca. Żyje tak, żeby życie zaskakiwało mnie bogactwem dobra i tak jest a w miłości trzeba działać powoli.
Dodano: 2011-10-17 15:21:47 Zgłoś nadużycie
Veronica M.
też sobie mówiłam , że nie chcę mieć chłopaka .. i co ? nadeszły wakacje i miłość. Jestem ze swoim chłopakiem ponad dwa lata , mieszkamy razem i jak na razie nie narzekam . Tylko nie uśmiecha mi się, to jak pewnego pięknego dnia przyjdzie do mnie z pierścionkiem, bo do ślubu to już naprawdę mi się nie spieszy...
Dodano: 2011-10-16 19:04:36 Zgłoś nadużycie
LolaPe
Nigdy nie wiadomo co przyniesie życie, więc nie ma co skreślać wszystkich i wszystkiego, bo można stracić dużo.
Dodano: 2011-09-09 13:00:25 Zgłoś nadużycie
kobieta
Jestem singielką i nie mam zamiaru tego zmieniać, na pewno nie teraz ! :)
Dodano: 2011-07-29 18:41:04 Zgłoś nadużycie
MariolciaK
Życie w pojedynkę jest ok, ale tylko jeśli jest się wtedy szczęśliwą...
Smutną wizją jest mając 70 lat stwierdzić, że jednak zawsze kogoś brakowało...
Dodano: 2011-07-14 23:19:10 Zgłoś nadużycie
ANIA
http://www.youtube.com/watch?v=jfzCurAInjg
Dodano: 2011-07-01 22:43:16 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×