4 sposoby, dzięki którym szybko poradzisz sobie ze stresem!

Codzienne sytuacje wytrącają Cię z równowagi i psują dobry nastrój? Zobacz, jak szybko okiełznać nerwy!

spokoooj.jpg

Stres potrafi być paraliżujący... Co prawda sam bodziec wywołujący trudne emocje jest niezależny od Ciebie, jednak istnieją sposoby, dzięki którym szybko odzyskasz równowagę. Wystarczy, że będziesz o nich pamiętała!

Jedzenie

Po stresującej sytuacji z pewnością nie masz ochoty na spożywanie posiłku, to jednak bardzo ważne dla Twojego zdrowia. Ostre przyprawy i kwasy tłuszczowe wspomagają wydzielanie się endorfin, co wpływa pozytywnie na Twój nastrój.  Dlatego, nawet jeśli jedzenie przychodzi Ci z trudem, warto się przemóc.

Wyobraźnia

Potrafi działać cuda. Wystarczy, że podczas stresującej sytuacji wyobrazisz sobie, że jesteś zupełnie gdzie indziej, w całkiem przyjemnych okolicznościach. Przywołaj ciepłe wspomnienie, które sprawi, że nabierzesz dystansu. Stwórz sobie swoje własne miejsce, które będziesz odwiedzać wtedy, gdy będzie Ci źle.

UŚMIECH

Nawet sztuczny śmiech wywołuje w organizmie człowieka reakcje, które niwelują negatywne skutki stresu. Możesz również nauczyć się...śmiać z sytuacji, które wywołują stres. Taka reakcja sprawi, że otoczenie przestanie wykorzystywać Twoje słabości.  

MUZYKA

Jeżeli właśnie przeżyłaś stresującą sytuację, prawdopodobnie nie masz ochoty tańczyć w rytm znanych przebojów. Możesz za to posłuchać ulubionej piosenki, która kojarzy Ci się z czymś przyjemnym. 

Warto pamiętać również o codziennych nawykach, które niwelują Twoją reakcję na negatywne bodźce. Postaraj się dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę snu i przyzwyczajaj się do stresu, którego nie możesz uniknąć. Czasami jest on potrzebny- działa jak najlepszy motywator.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 14.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Mnie na stres pomaga słuchanie muzyki serca soundofsoul. Nagranie puszczam sobie rano przed pójściem do pracy i łatwiej mi zorganizować wtedy dzień, bo jestem spokojniejsza.
Dodano: 2017-05-17 14:48:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×