4 złote rady dla samotnych mam szukających drugiej połówki

Znalezienie drugiej połówki wcale nie jest takie proste w towarzystwie... dziecka. O czym musisz pamiętać?

jakszukacchlopa.jpg

Każda z nas ma prawo do szczęścia, bez względu na to, jak potoczyły się nasze losy. Oczywiście, jeśli jesteś mamą, powinnaś myśleć głównie o dziecku, nie zapominaj jednak o swoich uczuciach, które są równie ważne. Masz prawo być w szczęśliwym związku, tym bardziej jeśli jesteś po ciężkich przejściach. Zanim jednak rozpoczniesz poszukiwania księcia z bajki, zobacz, o czym musisz pamiętać!

Nie trać czasu 

Nie angażuj się w przypadkowe znajomości, które trwają tydzień czy miesiąc. Takie rzeczy bardzo często możesz przewidzieć- na przykład, kiedy okaże się, że mężczyzna nie lubi dzieci. Wiadomo, że taka relacja  w Twoim przypadku nie ma szans. Pamiętaj, że dziecko może różnie reagować na zmiany. Nie trać czasu również na... poszukiwania. Przyszłego partnera najlepiej poznać przez znajomych czy w pracy.  Dzięki temu od razu wiesz o nim więcej i nie marnujesz czasu, który mogłabyś spędzić z dzieckiem.

Bądź szczera

Lepiej nie ukrywaj tego, że jesteś mamą. Jeżeli boisz się, że będzie to powód odejścia wymarzonego mężczyzny, przecież i tak nic na to nie poradzisz. Nie musisz robić tego na pierwszej randce, ale już po kilku spotkaniach powinnaś wyjaśnić swoją sytuację życiową- w końcu nie ma w niej nic złego! Jeżeli spotkasz się z niezrozumieniem, przynajmniej nie będziesz traciła czasu na kolejne randki.

POSTAW NA ROZSĄDEK 

Staraj się dokładnie przemyśleć każdy kolejny krok, który zbliży Cię do drugiej osoby. Zwłaszcza jeżeli w relację między Wami zaczęłaś angażować dziecko. Zanim zgodzisz się na wspólne mieszkanie, sprawdź, czy mężczyzna sprawdza się w roli ojczyma i czy dobrze czuje się w "posklejanej" rodzinie. Pamiętaj, że nie możesz nikogo zmuszać do opieki nad swoim dzieckiem.

Myśl o sobie

Życie w pojedynkę jest bardzo trudne, ale może być także ciekawe. Nie stresuj się upływającym czasem i tym, że nadal nie znalazłaś kandydata na męża. Nie musisz robić tego na siłę. Pomyśl o tym w inny sposób- zamiast zajmować się facetem, możesz poświęcić czas sobie i dziecku. 

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:695


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 16.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×