5 podstawowych recept na szczęśliwe życie

Twoje szczęście tak naprawdę zależy od małych rzeczy, choć myślisz, że w rzeczywistości jest inaczej. Istnieją uniwersalne metody, dzięki którym Twoje życie będzie lepsze, a Ty bardziej produktywna i radosna!

szczesliwe zycie.jpg

Sprawiaj sobie przyjemności

Jeśli sama dla siebie będziesz dobra, będzie ci się lepiej żyło. Od czasu do czasu się nagradzaj, pozwalaj na drobne przyjemności, sięgnij po coś słodkiego. Możesz także wybrać się na odzieżowe zakupy, kupić kwiaty czy ulubione perfumy. Na pewno będziesz czuła się lepiej i zapewnisz sobie dobry nastrój.

Ruszaj się

Aby tryskać energią, cieszyć się dobrą formą i mieć dobry humor, musisz się ruszać! W zupełności wystarczy chociaż kilkanaście minut dziennie. Najważniejsze jest, byś robiła to, co sprawia Ci przyjemność. Czujesz się dobra w tańcu? Zapisz się na kurs! Może wolisz konkretniejszy wycisk na siłowni? Pora więc zainwestować w karnet!

Zobacz także: Minimalizm- przepis na szczęście?

Dobrze się odżywiaj

Zabrzmi to dość banalnie, ale jeśli zadbasz o swoją dietę, będziesz czuła się lepiej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Poczujesz satysfakcję i siłę, że kontrolujesz to, co jesz, a tym samym wpływasz na swoje zdrowie.

Rozwijaj się

Rzucaj swoje wyzwania, wyznaczaj nowe cele! Dzięki temu będziesz miała motywację do wszelkiego działania, unikniesz poczucia niemocy i braku sensu. Poza tym poczujesz samorealizację i spełnienie, jeśli np. awansujesz czy skończysz kurs języka obcego.

Dbaj o wygląd

Kiedy kobieta czuje się piękna, ma więcej wiary w siebie i może wszystko! Dlatego też staraj się dogadzać sobie w tej dziedzinie - odwiedź fryzjera, spędź wieczór u kosmetyczki. Ważne jest także, by zachować równowagę między pracą a odpoczynkiem, pozwalać sobie na chwile relaksu.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 04.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
ja bym dodała jeszcze jeden punkt, otaczać się życzliwymi ludźmi:) warto spędzać czas z przyjaciółmi! fajne pomysły na wspólne spędzanie czasu: http://blog.impel.pl/inwestuj-w-momenty-5-sposobow-na-niezapomniany-wieczor-z-przyjaciolmi/
Dodano: 2016-07-06 17:34:27 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
Z tym dbaniem o wygląd to trochę zmieniliście sens - chodzi o to, by pokochać siebie, czuć się piękną a nie przymusem wyglądania dobrze. Co innego jak laska stoi całą noc pod sklepem bo buty celebryty kretyna, a co innego jak bierze iqgreen bo ma nadwagę a chce być zdrowa.
Dodano: 2016-07-04 09:42:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×