5 sposobów na stworzenie szczęśliwego życia (jeśli czujesz się sfrustrowana i przygnębiona)

Czujesz się uwięziona we własnym życiu? Wciąż nie możesz osiągnąć spełnienia? Oto pięć sposobów, które pomogą Ci ruszyć z miejsca.

iStock-519426350.jpg

Aby osiągnąć wspaniałe rzeczy w życiu, musisz wyjść z własnej drogi. Największą przeszkodą w życiu jest to, że każdy dąży do spełnienia na swój własny sposób. Łatwo jest przyjrzeć się przyjaciołom, rodzinie lub gwiazdom i ocenić ich wybory. To łatwe, ponieważ obserwujesz ich z zewnątrz. Nie masz takiego samego punktu widzenia jak oni. To, co działa dla nich, nie musi pracować u Ciebie, a jednak powoduje mierzenie wartości i zmienia patrzenie na świat.


Najwyższy czas, aby zrobić spis własnego życia. 


1. Stwórz listę oczekiwań od życia

Obejmij mentalne, fizyczne, emocjonalne i duchowe potrzeby. Teraz gdy wiesz, czego chcesz, masz kierunek, który powinnaś obrać. To, jak posiadanie mapy drogowej, która doprowadzi Cię do wymarzonego miejsca. Czujesz, jaki kierunek musisz podjąć?


2. Oceń wybrane decyzje

Działają na wcześniej wypisane potrzeby? Sprawdź, czy decyzje, które podejmujesz, są zgodne z tym, czego oczekujesz od życia. Innymi słowy, czy postępujesz zgodnie z planem podróży, czy po prostu idziesz, nie zwracając uwagi na to, dokąd zmierzasz?


3. Zadaj sobie pytanie, czy jesteś zadowolona ze swojego życia

Jeśli tak, postępuj zgodnie z wcześniej obranym planem. Jeśli nie, zapoznaj się z tym, co musisz zmienić i podejmij kroki, aby stworzyć to, o czym marzysz. Wyłącznie od Ciebie zależy przejęcie kontroli nad własnym życiem. Nikt nie może zrobić tego za Ciebie. 


4. Nie chowaj się, gdy problemy pukają do drzwi

Nie możesz uciec od trudności. Nie odchodź i nie ignoruj ich. Pamiętaj, że podążają za każdym Twoim postawionym krokiem. Podwiń rękawy i wpatruj się kłopotom prosto w oczy.  Najprawdopodobniej na dłuższą metę i tak sobie z nimi poradzisz. 


5. Dbaj o siebie

Uczyń zwyczajem opiekę nad sobą.  Ważne, aby pracować nad  poczuciem własnej wartości i czuć się pięknie wewnątrz. Oznacza to zwracanie uwagi na ćwiczenia, pielęgnację osobistą, sposób ubierania się, ale przede wszystkim pracę nad własnym wnętrzem.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 07.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×