6 powodów, dla których lepiej wybrać podróż pociągiem niż samolotem

W dzisiejszych czasach mamy możliwość podróżowania w przeróżny sposób, a środki transportu są naprawdę na wysokim poziomie. Jednak zawsze znajdzie się jakieś „za” oraz „przeciw”, jeśli chodzi o wybór środka komunikacji. Sprawdź, dlaczego lepiej wybrać podróż pociągiem, niż samolotem!

pociag.jpg

Niezapomniane widoki

Kiedy korzystasz z samolotu, masz szansę co najwyżej dostrzec skrawek lądu czy rozświetlone miasto – o ile nie będzie chmur czy mgły.
Natomiast jazda pociągiem jest komfortowa pod tym względem, że możesz podziwiać nieznane dotąd widoki i poznawać „duszę kraju”.  Masz możliwość zobaczenia malowniczych pejzaży, lasów, wsi, miasteczek z okien mknącego przez kraj pociągu.

Zobacz także: 6 trików jak mądrze pakować kosmetyki do walizki

Masz bagaż na oku

Niejednokrotnie słyszy się o zgubionych bagażach na lotniskach. Jest to sytuacja To sytuacja niekomfortowa, powodująca stres oraz stratę czasu. W pociągu nie ma takiej możliwości, ponieważ bagaż masz zawsze w zasięgu swojego wzroku  i w każdej chwili możesz do niego sięgnąć.

Bagaż dowolnych rozmiarów

Zaletą podróżowania pociągiem jest możliwość wzięcia dowolnego  bagażu- nie musisz przejmować się liczbą walizek, ich wagą czy rozmiarem.  Z kolei lot samolotem wymaga już konkretnej wagi, podręcznego bagażu o wyznaczonych rozmiarach, a jeśli chcesz wziąć coś większego- płacisz za każdy nadprogramowy kilogram!

Możliwość korzystania z urządzeń mobilnych

Korzystanie z Internetu i telefonu jest zabronione na pokładzie samolotu. W pociągu możesz bez ograniczeń korzystać z urządzeń elektronicznych- oglądać filmy, przeglądać Internet. W wielu pociągach są także kontakty, tak więc  w kryzysowej sytuacji możesz podłączyć swój sprzęt i podładować baterię.

Dowolnie spakowany bagaż

Wielką zaletą podróży pociągiem jest także to, że nie musisz pakować swoich rzeczy w specjalne przezroczyste opakowania, nie ma potrzeby odmierzania odpowiedniej ilości ulubionych kosmetyków.  Nie zostanie Ci również skonfiskowana większa butelka wody czy dezodorant.

Bezpieczny środek transportu

Chociaż przyjęło się, że to samoloty są najbezpieczniejszym środkiem transportu, to jednak nie jest to do końca prawdą. Biorąc pod uwagę wypadki  i katastrofy lotnicze, większe szanse masz jednak na przeżycie, jeśli jedziesz pociągiem. Lot samolotem to swego rodzaju „być albo nie być”.
Foto: Thinkstock
Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 25.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
dowolny bagaż do pociągu? niekoniecznie, bo trzeba go samemu do pociągu wtaszczyć. chyba że zabieramy osobistego tragarza przy okazji.
Dodano: 2016-05-26 18:42:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×