8 psychologicznych sztuczek, które ułatwią Ci życie!

Te triki psychologiczne powinnaś znać, bo pomogą Ci radzić sobie z innymi, a także z samą sobą! Sprawdź je, naprawdę działają!

psychologiczne triki.jpg

Żuj gumę

Jeśli jesteś w stresującej sytuacji, denerwujesz się i nie potrafisz zbytnio zapanować nad emocjami, sięgnij po gumę do żucia.  Wtedy część mózgu pomyśli, że zagrożenie minęło, ponieważ jesz. Dzięki temu będziesz zdecydowanie spokojniejsza.

Najważniejsze pierwsze spotkanie

Kiedy po raz pierwszy spotkasz się z kimś, zapamiętaj kilka szczegółów – imiona dzieci, rasę psa, zainteresowanie. Następnie użyj ich podczas następnej rozmowy. Rozmówca na pewno będzie pod wielkim wrażeniem!

Przedzieranie się przez tłum

Jeśli chcesz łatwo przedrzeć się przez tłum ludzi, zastosuj ten sposób! Kieruj swój wzrok na odstępy między ludźmi, a nie na nich samych. Powinni wtedy rozchodzić się na boki, by pozwolić Ci przejść.

Polecamy także: Prysznicowe triki, które ułatwią Ci życie

Uśmiechaj się

To sprawdzona informacja- ludzie czują się szczęśliwsi, gdy się uśmiechają. Zatem warto codziennie się uśmiechać,  a Twój mózg poczuje, że jest naprawdę szczęśliwy.

Zachowaj zimną krew

Dobrze jest zachować spokój, gdy ktoś na Ciebie krzyczy i jest zdenerwowany. Kiedy emocje opadną, Twój rozmówca będzie odczuwał większy wstyd, niż gdybyś odpowiedziała agresją.

Spójrz w oczy

W sytuacji, gdy po raz pierwszy spotykasz się z kimś, spróbuj dostrzec jego kolor oczu. Jest to technika, by zapewnić wystarczająco dużo kontaktu wzrokowego. Dzięki temu ludzie będą uważać Cię za przyjaznego i pewnego siebie.

Dyskretnie nakłoń ROZMÓWCĘ do kontynuowania wypowiedzi

Jeżeli ktoś daje Ci niezadowalającą odpowiedź, to utrzymuj kontakt wzrokowy i milcz przez krótki czas. W takim przypadku ta osoba automatycznie zaczyna mówić dalej, gdyż zdaje sobie sprawę
z niekompletności swojej wypowiedzi.

Naśladuj

Buduj zaufanie z ludźmi poprzez dublowanie ich języka ciała. Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystko z umiarem.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 01.06.2016 (aktualizacja: 2016-05-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×