10 realistycznych postanowień noworocznych, z którymi wytrzymasz cały rok cz.2

W poprzedniej części artykułu zachęcałam Cię do pisania dziennika oraz spędzania więcej czasu poza domem. Zobacz pięć pozostałych postanowień noworocznych, które z łatwością możesz wprowadzić w życie!

iStock-5322754261.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ

Samotność

W 2017 roku zaplanuj, że więcej rzeczy będziesz robiła sama. Z jakiegoś powodu społeczeństwo ma tendencję do piętnowania działań solowych kobiet. To piętno może być bardzo zniechęcające, ale spróbuj stawić czoła stereotypom i nie bój się samotnych wyjść do kina, kawiarni lub solowego wyjazdu w poszukiwaniu przygody. Nawet jeśli masz partnera, nie ma absolutnie nic złego w spędzaniu czasu bez niego. Daje to wspaniałą przestrzeń do myślenia i wyciszenia. Spędzanie czasu z samą sobą, jest dobre dla duszy. Jeśli trudno Ci rozpocząć od zaplanowania pierwszej, wielkiej samotnej przygody, zacznij od spacerów lub przejażdżki rowerowej. Będziesz zaskoczona, jak bardzo poczujesz się niezależna i silna.

Telefon

Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszym świecie bardzo łatwo uzależnić się od telefonu oraz innych urządzeń elektronicznych. Celem poprawy własnego samopoczucia, zaplanuj, że w 2017 roku będziesz codziennie wolna od telefonu. Choćby godzinę. Brzmi dość łatwo prawda? Niestety, jak w każdej praktyce, łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale na pewno warto spróbować!

Wolontariat

Zaplanuj choć jeden w roku. Każdego roku staraj się być lepszą wersją siebie. Wolontariat jest jednym ze sposobów, dzięki którym dajesz społeczeństwu, coś od siebie. Zrób coś, dzięki czemu możesz pomóc realnie. Jeśli zacznie sprawiać Ci to radość, rób to częściej niż raz w miesiącu. Później pozostanie już tylko namówienie przyjaciół na pomaganie.

Priorytet

Stań się nim dla siebie. W 2017 postanów, że będziesz żyła dla siebie, a przede wszystkim będziesz miała dla siebie czas. Dbanie o samą siebie, sprawi, że będziesz zdrowsza, ale również silniejsza psychicznie. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, więc znajdź ten najlepszy dla siebie i działaj!

Pracuj...

...mniej, ale efektywniej. Jest to być może najtrudniejsze postanowienie noworoczne, które ośmielam się zaproponować, ale zrealizowanie go może zmienić na lepsze całe Twoje życie. Każdego ranka, staraj się określać w myślach cele i usuwaj niepotrzebne nawyki. Zobaczysz, że Twoja produktywność zacznie wzrastać z dnia na dzień, a dzięki temu będziesz miała więcej czasu dla siebie. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 06.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×