Czy wiesz, że te nawyki utrudniają osiągnięcie celu?

Masz plany zrealizowania największego marzenia, osiągnięcia wyznaczonego celu, a mimo starań Ci nie wychodzi? Wpływ na to mogą mieć pewne zachowania… Sprawdź, jakie!

utrudnianie osiagniecie celu.jpg
Strach przed samym finałem

Być może nie wierzysz, że jesteś wart sukcesu, w swoje możliwości? Pomyśl o tym, co osiągnęłaś, o celach już osiągniętych. To pomoże spotęgować chęć zrealizowania do końca zmierzonego planu i przepędzi chwile zawahania i niepewności.

Zobacz także: 1000 dni dookoła mózgu, czyli rozwój układu nerwowego

Odkładanie na później

Takie przekładanie czegoś może przekształcić się w fakt, że nie uda ci się zrealizować wymarzonego celu. Im szybciej to sobie uświadomisz, tym prędzej unikniesz porażki w przyszłości.

Traktowanie drobnych potknięć jak porażki

Aby coś osiągnąć, trzeba włożyć w to sporo siły i starań. Trzeba się przygotować na pewne nieplanowane przeszkody, które mogą utrudnić Ci dążenia. Często ludzie zniechęcają się zbyt szybko, traktując każdy nawet najmniejszy błąd, jako powód do zaprzestania dalszych starań- miej to na uwadze i staraj się tak nie robić.

Nieustalenie priorytetu

Musisz zdecydować, jak ważne jest dla Ciebie osiągnięcie wymarzonego celu, nadać mu pewien priorytet. W innym wypadku codzienne obowiązki skutecznie ukryją Twój domniemany cel.

Fot: Thinkstock

Zobacz także:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 13.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
zdecydowanie odkładanie na później!! a później sprawy do załatwienia się nawarstwiają i nie ma czasu na zajęcie się tym, na czym nam najbardziej zależy, też tak czasem mam... ale można z tym walczyć:) :http://blog.impel.pl/prokrastynacja-kilka-zaskakujacych-faktow/
Dodano: 2016-08-16 13:25:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×