Ekstrawertycy- czego można się od nich nauczyć?

Ekstrawertycy to ludzie, którym kontakt z innymi sprawia prawdziwą przyjemność... Ty też możesz się tego nauczyć! Zobacz, jak czerpać radość z życia!

iStock-525204494.jpg

Ekstrawertycy uwielbiają towarzystwo innych ludzi... Co więcej- samotność sprawia, że nie są w stanie normalnie funkcjonować. Taka cecha charakteru wbrew pozorom jest... zupełnie normalna! Mimo że często wydaje Ci się, że jesteś introwertykiem, a Twoi znajomi tylko Cię denerwują, bardzo szybko przekonasz się, że życie bez nich jest niewiele warte. Oto 4 rzeczy, których warto nauczyć się od ekstrawertyków:

Spontaniczność

Nie wszystko musisz mieć zapięte na ostatni guzik. Jeżeli Twoje spotkania z przyjaciółmi zawsze muszą być zaplanowane, a Ty z tej okazji zawsze sprzątasz całe mieszkanie i urządzasz piękną, wykwintną kolację, nic dziwnego że czasami po prostu Ci się nie chce. Twój kontakt z innymi wcale nie musi wyglądać w ten sposób! Wiosna tuż tuż- zabierz ulubioną koleżankę na poranny spacer. Spotykaj się ze znajomymi wtedy, kiedy naprawdę masz na to ochotę. Spontaniczne wyjścia są dużo fajniejsze niż szczegółowo zaplanowane spotkania.

Uśmiech

I nie chodzi tutaj o uśmiechanie się jedynie do ludzi, których lubisz. Uśmiechnij się podczas zakupów czy w drodze do pracy- być może Twój uśmiech poprawi komuś dzień! Po jakimś czasie zauważysz, że ludzie zaczynają być dla Ciebie uprzejmi i wcale Cię nie denerwują, a zwyczajne wyjście do sklepu stało się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

COŚ DOBREGO

Zaplanuj sobie, że przynajmniej raz w tygodniu zrobisz coś dobrego dla otaczających Cię ludzi. Może to być pomoc koleżance, która akurat jej potrzebuje czy zaniesienie do pracy ciasta, które najlepiej Ci wychodzi. Jeżeli masz więcej czasu, pomóż tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Może warto spróbować swoich sił w roli wolontariuszki? Pomoc niesiona innym sprawia, że Twoje życie nabiera sensu. 

Dzielenie się

...pasją! Jako introwertyk masz z pewnością wiele ukrytych talentów, których do tej pory nie przedstawiłaś swojemu otoczeniu. Twój bogaty świat wewnętrzny zaimponuje wielu osobom i stanie się dla nich wspaniałą inspiracją. Każdy z nas potrzebuje czasem docenienia.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 30.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×