Jak radzić sobie z rozłąką?

Skreślasz dni w kalendarzu, jesteś smutna, nic Ci się nie chce i bez przerwy rozmyślasz o osobie, która jest gdzieś daleko… Doskwiera Ci tęsknota i nie wiesz, jak sobie z nią poradzić? Oto kilka sposobów, jak sobie radzić z odległością, która dzieli Ciebie i bliską Ci osobę.

rozłąka.jpg

Komunikatory

Dzięki temu, że żyjemy w czasach, kiedy komputeryzacja i Internet są na bardzo wysokim poziomie, możesz być w kontakcie z bliskim praktycznie non stop. Warto pisać do siebie maile, być w kontakcie na portalu społecznościowym, a przede wszystkim widywać się dzięki programom typu Skype.
Takie wirtualne spotkania potrafią załagodzić ból tęsknoty i pomóc znieść rozłąkę.

Rozmowy telefoniczne

Telefon komórkowy to kolejny gadżet, który ułatwia porozumiewanie się. Dzięki niemu możecie dzwonić do siebie i wysyłać SMS-y regularnie.

Gdy macie przerwę, zajmij się czymś pożytecznym

Może tak się zdarzyć, że któreś z Was gdzieś wyjedzie, straci zasięg, będzie w pracy, gdzie nie może rozmawiać… W tej sytuacji nie panikuj. Zajmij się czymś, co wymaga sporo czasu i odciągnie Twoją uwagę od niepotrzebnego rozmyślania- obejrzyj film, spotkaj się z przyjaciółką, idź na siłownię, posprzątaj mieszkanie. Pamiętaj też, że we wszystkim należy zachować umiar. Nawet najbardziej zżytym ze sobą osobom przyda się chwila milczenia.

Zobacz także: Kiedy powinnaś zakończyć związek?

Spotkania „w realu”

Kiedy jest to tylko możliwe, odwiedzajcie się. Nawet, jeśli takie wizyty uda się zaplanować bardzo rzadko, ale pamiętaj - lepszy rydz, niż nic. Podczas takich spotkań nie traćcie ani minuty. Rozmawiajcie, uważnie słuchajcie siebie nawzajem, planujcie kolejne przyjazdy. Kiedy wyznaczycie sobie taki cel, zdecydowanie inaczej będzie Wam upływał czas. Warto mieć taką motywację.

Zaufanie

Zaufanie to podstawa. Nie możesz bez przerwy zastanawiać się, dlaczego w danym momencie Twój bliski nie odebrał telefonu, z kim jest, co robi, czy nadal jesteś dla niego ważna. Na dłuższą metę będzie to nie do wytrzymania. Najlepsze wyjście, to dać sobie odrobinę oddechu i nie kontrolować się wzajemnie.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 18.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×