Jak sobie radzić w stresującej sytuacji?

W dzisiejszych czasach stras towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Warto znać kilka metod na to, by nie paraliżował nas za każdym razem. Oto one!

stres shutterstock.jpg

Ćwicz

Jeśli często zdarzają Ci się stresujące sytuacje, powinnaś zadbać o to, by wprawiać organizm w stan szczęścia. Dobrym sposobem jest uprawianie sportu, zrobienie treningu- to w stu procentach odstresowuje i sprawia, że wydzielają się hormony szczęścia.

Posiedź spokojnie przez 4-5 minut

Aby zapomnieć o stresie i odprężyć się, posiedź w spokoju kilka minut i pomyśl o czymś przyjemnym. Dzięki temu pozbędziesz się napięcia i będziesz w znacznym stopniu wyluzowana.

Zadzwoń do kogoś bliskiego

Rodzina czy najlepsza przyjaciółka to najlepsza deska ratunku w nerwowych sytuacjach. Nic tak nie odstresuje jak głos bliskiej osoby! Podczas takiej rozmowy z pewnością usłyszysz wiele cennych rad i otrzymasz bardzo dużo wsparcia!

Zobacz także: Muzykoterapia ukoi Ci nerwy


Napij się ciepłej herbaty

Kiedy pijesz herbatę, automatycznie się relaksujesz. Oczywiście najlepiej sprawdzi się uspokajająca melisa czy zielona herbata, ale tak naprawdę każdy rodzaj będzie odpowiedni i obniży poziom stresu.

Zajmij się czymś

Dobrym sposobem na odwrócenie naszej uwagi od czegoś, co nas stresuje, jest skupienie uwagi na czymś zupełnie innym. Obejrzyj stare zdjęcia, znajdź coś śmiesznego w Internecie- coś, co rozbawi, będzie idealnym poprawiaczem nastroju.

Weź odprężającą kąpiel

Gorąca kąpiel może zdziałać cuda. Dolej do wody aromatyczne olejki, zapal świece, stwórz klimat. Taka gorąca, aromatyczna kąpiel przeniesie nasze zmysły w świat relaksu, z dala od nerwów i stresu.

Fot: Shutterstock

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 14.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×