Jak uwolnić pewność siebie

Pewność siebie to myślenie w odpowiedni sposób i robienie rzeczy, które są przeciwieństwem strachu przed nieznanym. Taki lęk bardzo nas ogranicza- tłumimy nasze emocje, ukrywamy pomysły. Zwyczajnie chowamy się za zasłoną wstydu.

dla kasi.jpg
Podstawą pewności siebie jest akceptacja swojej osoby.
To jest absolutnie najważniejsze. Trzeba znać swoją wartość, mieć świadomość zarówno wad, jak i zalet, i przede wszystkim je akceptować. Pamiętaj, nikt nie jest doskonały.
Pewność siebie jest rezultatem samoświadomości, akceptacji siebie, zadowolenia z siebie,
wiary w siebie, poczucia własnej wartości oraz zaufania do siebie.

Po pierwsze, zwróć uwagę na sylwetkę. Chodzisz niepewnym krokiem, zgarbiona, ze schyloną głową? Pora to zmienić, gdyż nie jest to postawa charakteryzująca osobę pewną siebie. Stań prosto, pierś do przodu, połóż ręce na biodra i głowa do góry! Dodatkowo gestykuluj pewnie, nie bój się wyrażać emocji całym ciałem!

Jeśli chcesz być osobą, która wie, czego chce, powinnaś umieć utrzymywać kontakt wzrokowy ze swoim rozmówcą. Oczy nieraz potrafią powiedzieć więcej, niż słowa. Nie bez powodu mówi się o nich,
że są zwierciadłem duszy. Niech więc Twoje spojrzenia nie będą ukryte- bez skrępowania patrz ludziom
w oczy, skupiaj na sobie ich uwagę.

Zmień swoje przekonania. Pora na odrzucenie myśli „co inni pomyślą?”. Nie możesz robić czegoś wbrew sobie tylko dlatego, bo obawiasz się opinii otoczenia. To nie ludzie mają o tobie decydować, tylko ty!
Gdy jesteś w grupie, nie wahaj się odezwać, gdy możesz siadaj w pierwszych rzędach.
Daj się zauważyć i nie bój się wypowiadać swoich poglądów. Paradoksalnie, gdy mówisz to, co masz na myśli, zyskujesz wielki szacunek swojego otoczenia. Zauważalne jest wtedy to, że jesteś pewna swojego i należy ci się respekt.

Kolejnym filarem budującym naszą pewność siebie jest aktywność fizyczna. Podczas treningu zapominasz o tym, jak postrzegają cię inni, nie przejmujesz się problemami. Czujesz się szczęśliwa dzięki wydzielanym endorfinom, a w swoich oczach zaczynasz wyglądać atrakcyjnie.
Ważnym aspektem jest także uśmiech. Nawet, gdy nie masz powodu, uśmiechaj się.
Od razu wzrośnie twoja samoocena, poprawisz samopoczucie. Poza tym uśmiech jest zaraźliwy, ludzie będą odbierać cię pozytywnie i sami będą pogodniejsi!

Zobacz też: Jak zwalczyć swoje kompleksy?

Dodatkowo siły powinna dodawać myśl, że masz wokół siebie bliskich, którzy życzą ci dobrze. Stawanie się pewną siebie to pewien proces, nie można tego osiągnąć w jeden dzień. Małymi kroczkami osiągniesz cel. Chcieć, to móc!
Foto: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 09.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Jak się dobrze czuć z samym sobą?

    Jak poczuć się dobrze z samym sobą?

    Znasz to, że zaledwie w ciągu kilku godzin albo z dnia na dzień Twoja samoocena i poczucie szczęścia zmieniają się w kolosalny, kolokwialnie mówiąc "dół"? Sprawdź, co robić aby czuć… czytaj więcej

  • Czas to pieniądz

    zarządzanie

    Coaching zarządzania sobą w czasie Dla Klientów, którzy ciągle są w pośpiechu. Dla tych którzy czują, że nie mają czasu na Coaching. Dla tych, których pochłaniają bieżące sprawy i… czytaj więcej