Jak zadbać o dobrą atmosferę w pracy?

Nasz sukces w pracy zależy nie tylko od zaangażowania czy ambicji pracownika, ale także od otoczenia, w którym panuje przyjazna atmosfera, a ludzie się wspierają. Dobra atmosfera sprzyja zwiększonej wydajności pracowników. Co należy robić, by utrzymać dobry klimat w firmie i sprawić, aby praca stała się dla nas czymś więcej niż tylko codziennym obowiązkiem?

[raca atmosfera.jpg
1.    Jeśli masz trudniejsze zadania w pracy, za którymi nie przepadasz, rób je od razu, nie zwlekaj z nimi do ostatniej chwili. Gdy zrobisz je jako pierwsze, reszta dnia upłynie ci miło i szybko, nie będziesz się stresować, ani myśleć o nich bez przerwy. 

2.    Przestań plotkować z kolegami i koleżankami z pracy, staraj się też unikać rozmów na tematy osobiste. Bezpieczniej jest nie poruszać delikatnych tematów. 

3.    Nie dawaj się ponieść emocjom. Stres i przemęczenie mogą sprawić, że napięta atmosfera w pracy przerodzi się w konflikt. Nie dawaj po sobie poznać, że masz doła, gorszy dzień, czy też tego, że ktoś cię po prostu denerwuje. We wszystkim, co robisz kieruj się profesjonalizmem, panuj nad emocjami.

4.    W rozmowie tak samo ważny jest nadawca i odbiorca. Gdy chcemy, by inni nas słuchali i brali udział w rozmowie, my również musimy się w nią włączyć. Naucz się słuchać innych, okazywać im zainteresowanie. Na pewno zyskasz szacunek i uznanie swoją aktywną postawą. 

5.    Uśmiechaj się, opowiadaj dowcipy. Te czynniki automatycznie poprawią atmosferę, przecież śmiech jest zaraźliwy. Dodatkowo zyskasz w oczach swoich wspólników swoją witalnością, energią i pogodą ducha.


6.    Każdy jest inny, ma różne denerwujące zachowania, ale w końcu pracujecie w jednej firmie, gracie do jednej bramki. Nie zwracaj uwagi na różnice, które was dzielą. Spróbuj dostrzec w kolegach ich zalety, nawet jeśli są głęboko ukryte. Kiedy będziecie podchodzić do siebie z postawą otwartą, stworzycie naprawdę zgrany team.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:

ID galerii:141Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 20.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
pracuje w skoku w wawie i nie mam co narzekać na atmosferę, trochę jest ciśnienie na plany, ale ogólnie fajna ekipa i kiero też.
Dodano: 2016-07-22 15:10:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×