Jesteś turystką czy podróżnikiem? Sprawdź!

Często podróżujesz? Czujesz dreszczyk emocji na sam widok biletów lotniczych i map? A może zamiast planować trasy wolisz zastanowić się nad kreacjami które zabierzesz i w jakiej kawiarnii wypijesz latte?

ThinkstockPhotos-477061785.jpg

Po czym poznać, czy dana osoba wyjeżdża by zachwycić się miastem, czy wzbudzić zazdrość wśród znajomych na facebook’u, publikując co kilka minut nowe zdjęcie z wyprawy na inny koniec świata. A Ty? Bardziej jesteś turystką czy podróżniczką?

Sprawdź: Chciałabyś wyruszyć w podróż dookoła świata?


Gdy się chwilę nad tym zastanowić, od razu rzuca się w oczy, kto jest kim w naszej wyliczance. Turystka potrzebuje przestronnego apartamentu, by nie musieć rezygnować z wygód, jakie posiada na co dzień. Wszędzie ma ze sobą telefon czy aparat, a gdy w jednym lub drugim padnie bateria, szybko zawija się z powrotem do hotelu. Jej buty robią raczej wrażenie, aniżeli są naprawdę wygodne. Przewodnik po danym miejscu kupiony w popularnej sieci księgarni był raczej wyborem na ostatnią chwilę, niż zaplanowanym i rozsądnym zakupem.

Polecamy: Pierwsza podróż samolotem - jak się do niej przygotować?


A podróżnik? Szuka ciekawych, nieutartych szlaków. To nie łatwe wbrew pozorom, bo trzeba się dobrze naszukać, aby odkryć coś, co nie jest aktualnie modnym i oblężonym miejscem. Podróżnik chce zachłysnąć się miejscem, poznać najmniejsze zakamarki i raczej nie spotkacie go na dłużej w centrum danego miasta. To osoba, która na kilka tygodni przed wyprawą przygotowywała się do tego wyjazdu, szukając w internecie wskazówek, których nie znajdziesz w przewodnikach. Duży apartament? Raczej najtańszy pokój na airbnb albo studenckie zrzutki na nocleg.

Którym typem Wy jesteście?

Źródło: EliteDaily
Zdjęcie: ThinkStockDodał(a): Anna Guzek , Niedziela 28.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×