Nigdy nie będziesz idealna... i dobrze. Oto 4 "wady", które warto pokochać

Twoje wady sprawiają, że jesteś jedyna w swoim rodzaju! Jak to docenić?

kochajsiebie.jpg

Skąd pomysł, że każda z nas musi być idealna? Być może rzeczy, które my uważamy za wady, dla naszego otoczenia są czymś wspaniałym, co warto docenić. Jakie wady powinnaś jak najszybciej pokochać?

Figura daleka od ideału

Nie podobają Ci się Twoje biodra i zazdrościsz talii osy swojej koleżance? Zupełnie niepotrzebnie. Ona również ma swoje kompleksy- jeśli nie wierzysz, porozmawiaj szczerze ze swoimi przyjaciółkami. Zamiast skupiać się na swoich niedoskonałościach, znajdź w sobie coś, co naprawdę Ci się podoba i postaraj się to jak najczęściej eksponować. Od razu poczujesz się pewniej!

Brak silnej woli 

Jak często narzekasz na to, że nie jesteś w stanie pokonać przeszkód w drodze do wyznaczonego celu? Może zamiast złościć się na samą siebie, zastanów się dlaczego tak się dzieje. Nie wszystko jest Twoją winą- czasami powodem może być zwyczajne przemęczenie. Porozmawiaj szczerze ze swoim partnerem i zapytaj, czy przypadkiem nie kocha Cię również za Twoją spontaniczność i brak planu od A do Z?

oryginalny Styl lub... jego brak

Nigdy nie jesteś w pełni zadowolona ze swojego wyglądu? Pamiętaj, że najważniejsze jest to, jak czujesz się w swoich ubraniach. Jeżeli lubisz fantazyjne dzwony, mimo że już dawno wyszły one z mody, nie przejmuj się opinią innych. Pamiętaj, że Twój strój po części definiuje Twoją osobowość. Jeśli nie masz potrzeby zastanawiania się nad swoimi stylizacjami, to też część Ciebie. Nie zmuszaj się do tego, czego nie lubisz, tylko dlatego, że oczekują tego inni. 

Dziwne nawyki

Lubisz sama chodzić do kina lub wybierać się na długie przejażdżki samochodowe? Może inni uznają, że masz dość nietypowe przyzwyczajenia, jednak to właśnie one budują Twoje "ja". Staraj się pamiętać o tym, że nie musisz być taka sama jak Twoje otoczenie. Pokochaj swoją własną, oryginalną wersję siebie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 20.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Zacznij kochać siebie

    poczucie własnej wartości

    Z poczuciem wartości się rodzimy się wszyscy, tylko w wyniku wpływów innych zapominamy o niej i jej nie używamy. Jest różnica między poczuciem wartości a pewnością siebie. Poczucie… czytaj więcej

  • Gdzie jest moja lewa stopa?

    Gdzie jest moja lewa stopa?

    Denerwują Cię zdjęcia idealnie wymodelowanych kobiecych ciał? Przeczytaj nasz artykuł, a później spójrz na nie w inny sposób i wykorzystaj w pracy nad sobą i swoim ciałem. Jak to zrobić?… czytaj więcej