O czym warto pamiętać kupując pierwszy samochód?

Zastanawiasz się nad zakupem auta? Sprawdź, o czym pomyśleć przed dokonaniem decyzji!

ThinkstockPhotos-470059041.jpg

Kupowanie pierwszego samochodu może być stresujące - niby jeździłaś innymi autami, ale własne to już inna bajka. Samo kupno własnego auta to trochę taki przełomowy dzień, w końcu nie codziennie wydaje się całe swoje oszczędności. Nie wiesz od czego zacząć? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!


Po pierwsze: Określ budżet nie do przekroczenia. Zostaw sobie trochę oszczędności na ewentualne wymiany oleju, wycieraczek czy nagłych problemów z samochodem. Pamiętaj też że jeśli używasz go codziennie, prawdopodobnie będziesz potrzebowała pieniędzy na tankowanie pełnego baku raz czy dwa w miesiącu.


Po drugie: Sprawdź wszystkie możliwe opcje: komisów w Twojej okolicy jest z pewnością wiele, zatem zacznij od oferty internetowej, poszperaj na forach internetowych i dowiedz się na co uważać w wybranym przez Ciebie modelu. I o co pytać sprzedawcę czy byłego właściciela.


Po trzecie: Jeśli brakuje mężczyzny obok, spróbuj zabrać ze sobą dobrze zorientowaną koleżankę. Jej też brakuje? Nie szkodzi - każdy samochód możesz zabrać na jazdę próbną oraz przegląd do wybranego przez siebie warsztatu. Zwróć uwagę na te blisko komisu czy domu właściciela, być może mechanik jest „dobrym znajomym” i nie powie Ci całej prawdy na temat auta.

Polecamy: Poznaj go po kierownicy 


Po czwarte: Nie ubolewaj, że chciałaś czerwone auto a jest tylko czarne, czy odwrotnie. To naprawdę ma znikome znaczenie w posiadaniu auta.


Po piąte: Jeśli wsiadłaś za kierownicę, zwróć uwagę na to, czy nie ma problemu z wrzucaniem biegów, czy „ściąga” auto na którąś ze stron przy prędkości powyżej 60 km/h i jak dawno temu był ostatni przegląd.


Po szóste: Zdecydowałaś się na konkretny model? Zawsze możesz spróbować negocjować cenę, ze względu na zauważone drobne usterki czy obdrapania.

Zobacz też: Samochód dla singla! 


I nareszcie: pożegnaj autobusy, zbyt drogie taksówki czy ubera. Ciesz się wolnością! Szerokiej drogi!


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 01.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
klaja20
Wiem, że kierowcy, którzy zdali prawo jazdy, zdobyli już jakieś doświadczenie i kwalifikacje, jednak jestem przekonana, że osoby takie powinny zdecydowanie kupić sobie na początek małe autko, które łatwiej się prowadzi. Po zdobyciu większej wprawy, powinni kupić sobie coś większego. Moim zdaniem idealne na początek są modele marki BMW Mini, dostępne np.: w salonach Bawaria Motors MINI.
Dodano: 2018-06-19 11:47:58 Zgłoś nadużycie
anka7
Czy jakiś z samochodów z https://www.vcentrum.pl nadaje się dla kobiety? Jak myślicie?
Dodano: 2018-04-05 19:03:30 Zgłoś nadużycie