Porozmawiaj... ze sobą! Dlaczego warto mówić do siebie?

Z mówienia do siebie płynie wiele niesamowitych korzyści...

mowieniedosiebie.jpg

Zdarza Ci się mówić do siebie? To bardzo dobrze! Mimo że dla domowników takie zachowanie może być co najmniej dziwne, nie przejmuj się. Rozmowa ze sobą to najlepsza terapia, jaką możesz zapewnić swojej duszy. Dlaczego? To jedyna metoda, dzięki której zbierzesz pogubione w głowie myśli. 

Mówienie do siebie to przede wszystkim doskonały sposób na zniesienie samotności. Nawet jeśli wydaje Ci się, że wolisz stronić od ludzi, tak naprawdę bardzo ich potrzebujesz. To właśnie ich towarzystwo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego kiedy nie ma ich koło Ciebie, mów do siebie- to uspokajające. Wbrew pozorom, nikt z nas nie lubi ciszy. Rozmowa ze sobą to również doskonały sposób na... osiągnięcie zamierzonego celu. Słowa wypowiedziane na głos sprawiają, że jesteś w stanie bardziej się na nich skoncentrować. To także sprawdzony trik na szybsze zapamiętywanie konkretnych informacji. Nie wierzysz? Możesz to sprawdzić! Wypowiedz listę zakupów na głos, a zobaczysz że nie musisz za każdym razem jej spisywać.

Oprócz tego, że mówienie do siebie pozwala jasno układać myśli, działa uspokajająco i poprawia pamięć, jest  także doskonałą motywacją. Każdy z nas, mówiąc do siebie, używa wielu motywatorów, takich jak "dasz radę" czy "nie poddawaj się". To naprawdę dodaje odwagi! Nie bój się mówić do siebie w każdej sytuacji. Wykorzystuj tę technikę przed trudnymi rozmowami czy wyzwaniami, jakie stawia przed  Tobą los.

Jeżeli dotąd patrzyłaś na osoby mówiące do siebie jak na szaleńców, wiesz już że w ich zachowaniu kryje się wielka mądrość!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 06.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×