Sprawdź, czy wydajesz za dużo pieniędzy!

Przejawiamy pewne zachowania, które potrafią wiele powiedzieć o zarządzaniu naszym portfelem. Sprawdź, czy występują one także u Ciebie i czy powinnaś zastanowić się nad tym, czy za dużo wydajesz!

wydawanie shutterstock.jpg

Nie masz oszczędności

Zawsze lepiej jest odkładać pewną część swojego budżetu do skarbonki na tzw. czarną godzinę. Jeśli tego nie robisz, być może nieumiejętnie zarządzasz swoimi finansami! Pora na delikatne zmiany i zanim wydasz całą wypłatę, odłóż chociaż jej małą część- warto!

W lodówce widzisz pustki

Jeśli nie zaopatrujesz swojej lodówki i widzisz w niej tylko światło, coraz częściej zaczynasz jadać na mieście lub zamawiasz do domu… Te metody dość szybko pozbawiają nas pieniędzy. Może lepiej od czasu do czasu zrobić zakupy i zrobić coś własnoręcznie?

Warto zobaczyć: O tym powinna pamiętać każda fanka zakupów!

Płacisz kartą

Posiadanie karty jest wygodne- pieniądze masz w jednym miejscu i nie dźwigasz drobiazgów w portfelu. Jednak brak gotówki w portfelu utrudnia kontrolowanie wydatków. Kiedy płacisz kartą, zazwyczaj sięgasz po droższe produkty i kupujesz ich więcej. Jeśli nie możesz przestawić się na gotówkę, to może warto pomyśleć o założeniu limitu na Twoją kartę?

Nie robisz planu wydatków

Nierobienie planu swojego budżetu może okazać się sporym błędem- na początku cieszysz się przypływem gotówki, szalejesz na zakupach, nie znasz umiaru, a niestety dość szybko okazuje się, że wypłaty zostało bardzo niewiele.  Nie będzie tak, jeśli zaplanujesz swoje wydatki w różnych kategoriach.

Fot: Shutterstock

Zobacz także:

ID galerii:789Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Poniedziałek 15.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×