5 lekcji, których nauczysz się zbyt późno

Wraz z wiekiem przychodzi czas refleksji. Nieraz rozpamiętujesz to, co zrobiłaś w kategoriach negatywnych, żałujesz pewnych decyzji, inne zaś wspominasz z sentymentem. Powspominajmy razem - oto 5 cennych lekcji, których każda z nas uczy się zbyt późno!

to zrozumiesz zbyt pozno.jpg
1. Otaczanie się pozytywnymi ludźmi
Tylko ludzie pozytywni, szczerzy i uczciwi powinni być warci Twojej uwagi i czasu. To oni naładowują Cię energią - w przeciwieństwie do pesymistów, którzy energię z Ciebie wysysają. Dlatego im prędzej nauczysz się, z kim przystawać, tym lepiej dla Ciebie. Sama będziesz pogodniejsza i pełna optymizmu.

2. Zabawa bez alkoholu też jest fajna
Po pewnym czasie każdy jest w stanie stwierdzić, że potrafi świetnie się bawić bez alkoholu. Wszystko jest dla ludzi – alkohol również, jednak w rzeczywistości nie potrzebujesz go, by dobrze się bawić. Jeśli towarzystwo jest znakomite, procenty są zbędne!

Zobacz także: Dlaczego wciąż zakochujesz się w niewłaściwych facetach?

3. Ustalanie priorytetów
Często zbyt późno dochodzimy do wniosku, że należałoby więcej czasu poświęcać naprawdę ważnym rzeczom. Należy mądrze inwestować swój czas- poświęcić go na kształcenie się, karierę zawodową, na przyjaźnie, rodzinę lub na budowanie relacji z kimś wartościowym.

4. Wartość oszczędzania 
Wiadomo, że oszczędzanie wcale nie przychodzi tak łatwo. Jednak wbrew pozorom wystarczy, byś każdego miesiąca zaczęła wydawać mniej, niż zarabiasz. Tym sposobem odłożysz niezłą sumkę. Dobrym sposobem jest także założenie konta oszczędnościowego lub wrzucanie odliczonej kwoty do tradycyjnej skarbonki. Za kilka lat zrozumiesz, że wiele to dało, a pieniądze będą pewnym zapleczem i ratunkiem na czarną godzinę.

5. Kierowanie własnym życiem

Tylko Ty decydujesz o swoim życiu i podejmujesz najważniejsze decyzje, wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Nikt nie przeżyje życia za Ciebie - dlatego nie można pozwolić, aby ktoś inny miał wpływ na te istotne czynniki.


 

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 14.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×