5 rzeczy, przez które Twoje życie jest trudniejsze niż w rzeczywistości

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy Twoje problemy faktycznie są nie do rozwiązania? A może to Twój charakter utrudnia Ci życie?

samotnosckonstrukt.jpg

Masz wrażenie, że Twoje problemy nie mają końca? Wydaje Ci się, że kiedy już kilka z nich zostaje rozwiązanych, pojawiają się następne, jeszcze trudniejsze? A gdyby tak spojrzeć na całą sprawę z drugiej strony i poszukać źródła niepowodzeń w sobie? Oto 5 cech, które najbardziej utrudniają życie!

Nieustępliwość

Zawsze musisz postawić na swoim? Bez względu na to, czy swoją uporczywość wykorzystujesz w domu, czy w pracy, nigdy nie przyniesie Ci ona niczego dobrego... Nie zawsze musi być tak, jak tego chcesz, a ciągłe konflikty mogą utrudniać Ci najprostsze, codzienne sprawy. Postaraj się czasami dać za wygraną- spokój, który dzięki temu osiągniesz, nie ma ceny.

Perfekcjonizm

Czy przypadkiem nie za dużo od siebie wymagasz? Jeżeli pracujesz, do tego zajmujesz się dziećmi i domem, nic się nie stanie, jeśli zabierzesz całą rodzinę na pizzę, zamiast przygotowywać pełnowartościowy obiad. Czasami lepiej poświęcić czas na odpoczynek niż na gotowanie czy ścieranie kurzy. Wyznacz sobie pół godziny dziennie tylko dla siebie- możesz w tym czasie obejrzeć ulubiony serial lub po prostu zająć się "NICnierobieniem".

Surowość względem samej siebie 

Wydaje Ci się, że każdy moment, którego nie poświęcasz na obowiązki, jest oznaką Twojej słabości? Nic bardziej mylnego. Jeśli nie dostarczysz swojemu organizmowi odpoczynku, prędzej czy później ucierpi jedna z dziedzin Twojego życia. 

Nieokazywanie zmęczenia 

Chcesz być prawdziwą bohaterką, zarówno w domu, jak i w pracy i dlatego postanowiłaś, że nigdy nie poprosisz nikogo o pomoc? To dobrze, że jesteś niezależną, silną kobietą, ale wszystko ma swoje granice... Nie udawaj, że nie potrzebujesz pomocy, jeśli jest zupełnie odwrotnie! W domu staraj się dzielić obowiązki z partnerem, a w pracy nie bierz na siebie obowiązków, które do Ciebie nie należą. 

Nieustanne poczucie winy 

Wystarczy, że wybierzesz się na szybką kawę z przyjaciółką i od razu zaczyna Ci towarzyszyć męczące poczucie winy? Masz prawo do wypoczynku, bez względu na to, jak wiele masz "na głowie". Bez chwili dla siebie zwariujesz! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 07.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×