Do czego prowadzi dążenie do nieistniejącego ideału?

Badania przeprowadzone przez brytyjskie stowarzyszenie Young Women’s Trust wskazują, że młode kobiety do 30 roku życia są bardziej narażone na depresję niż mężczyźni. Zobacz, jak wpływa na to praca, obowiązki domowe oraz... internet!

iStock_84610303_SMALL (1).jpg

Badania pokazują, że  generacja młodych kobiet jest w ruinie przez niepokój, brak pewności siebie oraz rozpacz spowodowaną finansami, pracą i problemami domowymi!

Raport donosi, że już nastolatki zaczynają odczuwać ogromny lęk przed wkroczeniem w dorosłość i objęciem roli kobiety pracującej oraz pani domu. Czują się zagrożone i przytłoczone przez obowiązki, które w przyszłości będą spoczywać na ich barkach.

Dr Carole Easton ze stowarzyszenia wspierającego kobiety pomiędzy 16 a 30 rokiem życia - Young Women’s Trust potwierdza, że w dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi ma trudne życie, jednak badania wskazują, że to kobiety muszą być silniejsze niż mężczyźni inaczej będą narażone na depresję już od 16 roku życia.

4 na 10 młodych kobiet potwierdziło w ankiecie, że obawia się o swoje zdrowie psychiczne. Z kolei aż 39 procent z nich wyjawiło, że podczas ostatniego tygodnia miesiąca zostawały kompletnie bez grosza. Ponad 7 na 10 kobiet stwierdziło również, że spotkało się z dyskryminacją w pracy. Dr Easton zauważa, że to smutne, że ludzie, a zwłaszcza kobiety w wieku, w którym kształtuje się pewność siebie oraz pozytywne podejście do życia coraz częściej martwi się o swoją przyszłość i z trudem wiąże koniec z końcem.

Jak zatem przetrwać, aby nie obudzić się w wieku 35 lat z załamaniem nerwowym? Przede wszystkim należy zwolnić tempo i skupić się na sobie. W dzisiejszych czasach młode kobiety często porównują się do tego, co widzą w telewizji, prasie i internecie. Zaakceptuj siebie i zacznij cieszyć się tym, co masz. Idealne kobiety nie istnieją! Są tylko wymysłami grafików, całej rzeszy managerów oraz specjalistów od public relations.

Podążanie za ideałem w każdym aspekcie życia może przerodzić się w obsesję, a stąd już prosta droga do zaburzeń psychicznych, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a także wpływają na bliskich. Jeśli czujesz, że otaczający Cię świat stawia przed Tobą wybujałe oczekiwania i jest to dla Ciebie niekomfortowe, ponieważ non stop podlegasz presji, pamiętaj, że nie musisz być nieskazitelna! Prawdziwe piękno nosisz w sobie!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 01.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×