Który serwis społecznościowy szkodzi nam najbardziej? Naukowcy znają odpowiedź!

Wyniki są zaskakujące!

serwissyysyys.jpg

Z mediów społecznościowych korzysta prawie każda z nas... Przeglądamy zdjęcia i posty w każdej wolnej chwili, nie do końca zdając sobie sprawę z zagrożenia, które niewinne przyzwyczajenie niesie za sobą. Naukowcy z The Royal Society of Public Health Movement w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania dotyczące wpływu portali społecznościowych na nasze zdrowie psychiczne.

Do wzięcia udziału w eksperymencie zaproszono 1479 Brytyjczyków  w wieku od 12 do 24 lat. Każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących korzystania z serwisów społecznościowych, a także nastroju, jaki zaobserwowali u siebie w ostatnich tygodniach.  

Dzięki dokładnej analizie odpowiedzi, naukowcy otrzymali listę serwisów, które są dla nas najgroźniejsze. 

Na pierwszym miejscu zaskakującej listy znajduje się... Instagram. Serwis powoduje najwięcej negatywnych emocji... To właśnie od niego uzależniamy się najszybciej, a przeglądanie fotografii znajomych to czasami najlepszy powód do przerwania codziennych obowiązków. Co ciekawe, "śledzimy" także profile osób, których nie lubimy, co znacznie zmniejsza poczucie własnej wartości. Instagram pozwala pielęgnować zazdrość, a jego użytkownicy często mają zaniżoną samoocenę.

Drugie miejsce na liście zajmuje Snapchat, a trzecie Facebook. Serwis, który nie jest dla nas szkodliwy to Youtube. Używa się go głównie w celu podnoszenia świadomości, pogłębiania wiedzy, a także budowania wspólnoty z innymi internautami. Youtube ma tylko jedną wadę- jego użytkownicy bardzo często zarywają noce, oglądając nowe filmy...

Po opublikowaniu wyników badań, przedstawiciele Instagrama wydali specjalne oświadczenie, w którym przekonują, że ich głównym priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników.

Zdjęcie: iStock

Źródło: Independent.co.uk Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 02.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×