Zobacz, czy Twoja praca ma na Ciebie negatywny wpływ

Według psychologów istnieją pewne znaki ostrzegawcze, które świadczą o tym, że Twoja praca ma na Ciebie negatywny wpływ. Zdarza Ci się, że całymi dniami masz złe samopoczucie? Koniecznie skonsultuj to z lekarzem, albo… zacznij pisać wypowiedzenie. Oto 7 sygnałów, które potwierdzą Twoje obawy.

iStock-536777222 (1).jpg

Sygnałów ostrzegawczych, które wysyła nam organizm, nie można bagatelizować. Jeśli praca ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, może być powodem stanów lękowych oraz depresji. 

Nie sypiasz dobrze

Jeśli masz problemy z zasypianiem lub budzisz się zbyt wcześnie, może być to sygnał, że masz za dużo rzeczy na głowie. Sen jest niesamowicie ważny w kontekście produktywności w pracy oraz dobrego samopoczucia i zdrowia. Jeśli masz z nim problemy, wypróbuj ćwiczenia, które pomogą Ci oczyścić umysł przed snem. 

Popełniasz błędy

Popełnianie małych błędów, z których wykluwają się te większe, świadczy o tym, że myślenie o problemach w pracy, nie pozwala Ci myśleć jasno o tym, co dzieje się poza nią. 

Jesteś zapalczywa

Jeśli zauważyłaś, że jesteś coraz mniej cierpliwa i masz problem ze znoszeniem uciążliwości, które powoduje stres, powinnaś jak najszybciej zgłosić się do psychologa lub zmienić pracę. Cierpliwość to cecha, która powinna pomagać w walce ze stresem, a jeśli on ją pokonuje, zaczyna robić się niebezpiecznie. Nie tylko w kontekście Twojej pracy, ale też Twojej rodziny. 

Nie możesz się skoncentrować

Stres powoduje, że nasz organizm jest w trybie walki lub ucieczki. Podświadome poczucie paniki może postawić Cię w sytuacji, w której nie będziesz mogła skupić się na jednej rzeczy przez dłuższy czas.

Jesteś Przeciążona emocjonalnie

Jeśli czujesz, że wciąż jest Ci smutno i chce Ci się płakać, ale zdajesz sobie sprawę, że nie ma większego powodu, abyś tak się czuła, musisz wiedzieć, że może być to wynikiem długotrwałego stresu, który odczuwasz w pracy. Kiedy wychodzisz z niej z negatywnymi emocjami, organizm poprzez Twoje emocje daje Ci sygnały, że jest przeciążony. 

Straciłaś poczucie humoru 

Jeśli życie staje się poważne i surowe, a Ty czujesz, że straciłaś swój dawny zapał i poczucie humoru, oznacza to, że Twoja praca ma zbyt duży wpływ na Twoje zdrowie psychiczne. 

Czujesz, że Ci nie zależy

Poczucie wypalenia budzi się wtedy, kiedy stres zaczyna zbyt mocno oddziaływać na organizm. Jednym z objawów jest brak dbałości o rodzinę i bliskich, ale także o obowiązki w pracy. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 30.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
a może to wypalenie zawodowe? dużo ludzi jest zmęczonych pracą:/ czasem wystarczy urlop, ale czasem trzeba pomyśleć o nowej pracy... o wypaleniu zawodowym tu: http://blog.impel.pl/wypalenie-zawodowe-jak-je-rozpoznac/
Dodano: 2017-01-31 16:53:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×