Życie daje Ci w kość? Te triki sprawią, że pozostaniesz zmotywowana!

Oto rzeczy, których powinnaś unikać, jeśli Twoje cele mają dla Ciebie duże znaczenie.

iStock-519387208.jpg

Porównując się do innych, ciężko jest skupić się na realizacji własnych pragnień i marzeń. Motywacja staje się rzeczą drugorzędną, a przecież to właśnie ona powoduje, że zmierzamy do upragnionego celu. To ona sprawia, że ludzie są szczęśliwi i zainspirowani do radzenia sobie z przeciwnościami losu. Niestety często wydaje się ekskluzywną emocją, która w dłuższej perspektywie staje się ciężką do utrzymania. Wymaga zaangażowania, skupienia i ciągłego wysiłku.

Frustracja brakiem motywacji powoduje, że źle o sobie myślimy. To właśnie wtedy należy przygotować się na ponowne dostosowanie. Zrozumienie, co odbiera motywację, pozwoli Ci odzyskać ją na nowo!

Negatywny wpływ otoczenia

Każdy ma prawo do własnej opinii, ale jeśli zbyt często kierujesz się opinią innych, możesz mieć problemy nie tylko z samooceną, ale również z motywacją do podjęcia działania, które pozwala zrealizować obrane cele. Każdego dnia odnajduj w sobie pozytywy. Nakręcą spiralę dobrego myślenia o sobie i pozwolą uwierzyć, że marzenia są osiągalne.

Osobista percepcja

Twoja postawa kreuje Twoją rzeczywistość. Jeśli uwierzysz, że jesteś w stanie osiągnąć cel, nigdy nie stracisz motywacji. Brak wiary w siebie spowoduje, że każdego dnia będziesz traciła nadzieję. Twoja ciężka praca nad poczuciem własnej wartości z pewnością zostanie wynagrodzona. Wystarczy uwierzyć, że cały świat nie stoi przeciwko Tobie, a Ty jesteś najlepszą wersją samej siebie.

Zbyt duże wymagania

Nadmierne oczekiwania są prowodyrem negatywnych emocji. Na szczęście, frustracji i przytłoczeniu można stawić czoła. Małymi krokami obieraj interesujące Cię cele. Obejmuje to rozbicie tych dużych na mniejsze. Zbierz wszystkie siły, aby właściwie się za nie wynagradzać.

Kolejnym (podobno najskuteczniejszym i najpotężniejszym) sposobem na  motywację, jest komplementowanie siebie przed lustrem. Pozytywna "samomowa" przeprogramuje Twój wewnętrzny magnetofon. Pamiętaj, że każda z nas ma możliwość wyboru własnego poziomu motywacji i szczęścia.

Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 25.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×