4 rzeczy, których nigdy nie powinnaś mówić ukochanemu

Istnieją pewne stwierdzenia, których lepiej unikać- nawet w najtrwalszym związku.

niemowicwzwiazku.jpg

Pewnych zdań nigdy, przenigdy nie powinnaś wypowiadać do swojego partnera. Niczego w ten sposób nie rozwiążesz, za to możesz doprowadzić do poważnego konfliktu. Czego nie mówić w związku?

"Zestarzałeś się"

Każdy z nas się zmienia- to oczywiste, że nie zawsze będziecie wyglądać pięknie i młodo. Zanim zdecydujesz się skrytykować ukochanego, spójrz w lustro i odpowiedz sobie na pytanie- czy Ty nadal prezentujesz się jak ta 20-letnia dziewczyna, w której zakochał się Twój partner? Jeśli chcesz zwrócić mu na coś uwagę, zrób to nieco delikatniej. Powiedz mu, że przechodzicie na dietę, bo martwisz się o jego zdrowie (zamiast mówić mu, że jest gruby!).

"Nie znoszę Twojej mamy" 

Bez względu na to, jaki stosunek masz do teściowej, nigdy nie mów partnerowi, że jej nie lubisz! W końcu to jego ukochana mama! Twoje krytyczne oceny nigdy nie zostaną dobrze odebrane przez ukochanego. Uświadamianie mu, że nigdy nie dogadasz się z jego mamą, stawia go w niezręcznej sytuacji. Pamiętaj, że on nigdy nie zrezygnuje z kontaktu z nią.

"Nigdy niczego nie osiągniesz"

Jesteś ostatnią osobą, od której powinien usłyszeć coś takiego. Nawet jeśli wydaje Ci się, że partner źle kieruje swoją karierą, możesz zasygnalizować mu to w nieco łagodniejszy sposób. Twoja krytyka może wywołać wręcz odwrotny efekt- ukochany po prostu się podda.   

"Okropnie wyglądam"

Oczywiście, każdej z nas zdarza się żalić ukochanemu, jednak warto znać pewne granice... Jeżeli cały czas będziesz mówiła partnerowi, że jesteś brzydka i gruba, w końcu sam zacznie zauważać Twoje najmniejsze wady. Pamiętaj, że mężczyźni nie zwracają aż takiej uwagi na drobiazgi, którym my poświęcamy długie godziny przed lustrem!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 12.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×