4 sposoby na podtrzymanie uczucia w związku

Co możesz zrobić, aby więź między Wami nigdy nie wygasła?

miloscpolowiczna.jpg

Wraz z upływem czasu w związku pojawiają się zupełnie nowe emocje niż na początku. Namiętność zostaje wyparta przez przyjaźń i miłość, a ciągłe pożądanie zmienia się w zwykłe przyzwyczajenie. Każdy etap rządzi się swoimi prawami i wcale nie jest tak, że to, co łączyło Was na początku jest bardziej wartościowe od późniejszych emocji, jednak w kwestii uczuć granica jest bardzo cienka. Co zrobić, aby potrzymać bliskość? Oto 4 skuteczne sposoby:

Pozwalanie sobie na tęsknotę

Jeżeli mieszkacie razem od kilku lat, prawdopodobnie zdążyliście do siebie przywyknąć i nie robią na Was wrażenia krótkie przerwy, kiedy wyjeżdżasz do rodzinnego domu. Zróbcie coś więcej- niech będą to samotne, miesięczne wakacje. W tym czasie każde z Was powinno skupić się na swoich sprawach. Taka krótka "separacja" sprawi, że przypomnicie sobie, dlaczego ze sobą jesteście, a kiedy znowu się spotkacie, nie będziecie mogli oderwać od siebie wzroku. Jednym słowem to najlepszy sposób, aby na nowo dostrzec partnera.

Planowanie randek 

Nawet jeśli Wasz związek trwa bardzo długo, starajcie się planować wspólne wyjścia. Jesteście pewni siebie nawzajem? To dobrze, jednak nie oznacza to, że powinniście przestać się starać! Wybierajcie miejsca, które wymagają od Was większego zaangażowania- choćby chodziło o założenie eleganckiej kreacji. Nie pozwólcie, aby Wasza namiętność umarła na jednej ze wspólnych "randek" w piżamie przed telewizorem. 

Słuchanie 

Rozmawiajcie ze sobą jak najwięcej- nawet jeśli mówi jedno z Was. Okaż partnerowi zainteresowanie, nawet jeśli zupełnie nie masz czasu. Wystarczy krótka chwila, aby Twój ukochany zrozumiał, że zawsze zostanie wysłuchany i może liczyć na Twoją pomoc. Jeżeli w ciągu tygodnia trudno znaleźć Wam czas na szczere zwierzenia, przeznaczcie na to jedną godzinę w każdy weekend. 

Obecność 

Jeśli wiesz, że Twój związek daje Ci szczęście i to właśnie w towarzystwie partnera spędzisz resztę swojego życia, staraj się doświadczać wspólnie z nim codziennych spraw. Nie chodzi tylko o rozmowę, ale również fizyczną obecność w najtrudniejszych chwilach. Kiedy spędzacie wspólnie czas, nie zajmuj się niczym innym i tego samego oczekuj od partnera. Pamiętaj, że ignorancja to jeden z największych wrogów miłości. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 18.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×