5 małych błędów małżeńskich, które prowadzą do rozwodu

Te subtelności są w stanie rozbić nawet najsilniejsze małżeństwo.

iStock-530808402.jpg

Ignorujesz małe konflikty

To chyba najczęściej powtarzany błąd. Zamiatanie problemów pod dywan, nie jest rozwiązaniem. Niewyjaśnione uczucia kumulują się i małe konflikty z biegiem czasu, mogą przerodzić się w ogromne problemy. Zaprzeczanie, że pewne kwestie mogą urosnąć do rangi rozwodu, prowadzi do rozwoju braku zaufania. Zamiast odkładać szczere rozmowy, należy komunikować się otwarcie. Nawet w przypadku małych nieporozumień.

Nie pracujesz nad związkiem

Wiele małżeństw zapomina, że intymne relacje są napędzane paliwem, na które należy zapracować własnymi siłami. Każda relacja wymaga pracy. Te zdrowe i satysfakcjonujące pochodzą z Waszych wnętrz. Zanim zaczniesz zmieniać swojego męża, postaraj się włożyć jak najwięcej pracy w zmianę samej siebie. Dowiedz się, w czym tkwi problem, pracuj nad dążeniem do samorealizacji, a zobaczysz, że Wasze uczucie rozkwitnie.

Nie interesuje Cię efektywna komunikacja

Dobra komunikacja jest fundamentem zdrowego małżeństwa. Musisz wiedzieć, że nawet kłótnie można prowadzić w niewłaściwy i właściwy sposób. Taktyka szukania winnego zniszczy wszelkie zaufanie. Choć jest naturalnym mechanizmem obronnym, działa jak atak wymierzony w małżonka. Nauka odpowiedniej komunikacji, umiejętnego słuchania oraz dawania czasu i przestrzeni sprawi, że obydwoje poczujecie się bezpieczniej.

Nie spędzasz wystarczająco dużo czasu z partnerem

Czas to chyba jeden z najważniejszych elementów małżeństwa. Warto być ostrożną, ponieważ czas, który spędzacie razem, powinien być wyważony. Jego nadmierna ilość spowoduje wzajemne zmęczenie, a jego brak równoległe życie, dwojga samotnych ludzi. Obydwie te sytuacje, zamiast podkreślać podobieństwa, pogłębią różnice. Rozmawiaj ze swoim mężem życzliwie i z uśmiechem. Twórzcie wspomnienia pisane Waszymi uczuciami.

Nie delegujesz zadań

Życie pod jednym dachem z mężczyzną może doprowadzić do szaleństwa.  Pomiędzy dwojgiem ludzi zawsze będą istniały różnice, ale ważne, aby różnice te dało się pogodzić. Kłótnie o sprzątanie i prowadzenie gospodarstwa domowego, podzieliły wiele małżeństw. Zamiast poświęcać czas na rozmowy o nieumytych naczyniach, podzielcie się obowiązkami. W zachowaniu sprawiedliwości pomoże lista obowiązków.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 19.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
to nie są MAŁE błędy. to są istotne dla związku rzeczy. i tylko dlatego mogą prowadzić do rozwodu.
Dodano: 2017-06-20 14:06:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×