5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed rozwodem

Najprawdopodobniej nie istnieje jedna rada, do której powinny stosować się wszystkie kobiety czekające na rozwód, ponieważ każdy przechodzi przezeń w inny sposób. Jednak istnieje kilka rzeczy, których nie zaszkodzi wiedzieć, zanim złoży się ostateczny podpis pożegnalny. Oto one.

iStock-623667236 (1).jpg

Wpływ na Twojego malucha

Rozwód rodziców ma bardzo duży wpływ na dzieci, nawet jeśli skutki nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Być może warto udać się na terapię, która pomoże Tobie, byłemu mężowi oraz dziecku uporać się z tą trudną sytuacją. 

Uczyń rozwód przejrzystym

Umowa rozwodowa powinna być jasna i przejrzysta bez zbędnych zawiłości prawnych i swobody w interpretacji. Nawet, jeśli rozwodzicie się w przyjaźni i zgadzacie się na niektóre fragmenty umowy, powinny być one jasne dla Was obojga, nawet wtedy, kiedy staniecie się dla siebie wrogami. Nie wiadomo co przyniesie życie, dlatego wszystkie elementy powinny być szczegółowo rozpisane zwłaszcza wtedy, kiedy łączą Was również dzieci. Zbyt dużo niejasnego języka w umowie rozwodowej może spowodować problemy w przyszłości.

Nowi partnerzy

Nawet jeśli wspólnie zadecydujecie o rozwodzie, przyszłość może okazać się o wiele trudniejsza niż sam rozwód. Pamiętaj, że Twój były partner będzie chciał przedstawić swoją przyszłą partnerkę Twojemu dziecku, a pozwolenie, aby obca kobieta kręciła się wokół Twojego dziecka, może być niewyobrażalnie trudne. To samo może tyczyć się drogi obranej przez Ciebie. Jeśli Twój były partner jest Twoim przyjacielem, nowy mężczyzna, który znajdzie się w Twoim życiu, może to szybko zmienić.

To wymaga czasu

Emocje nie znikną, kiedy ostatni raz spojrzycie na siebie po rozprawie rozwodowej. Nawet jeśli wciąż czujesz coś do swojego byłego męża, całkowite odejście emocji, w zależności od tego, jak długo byliście małżeństwem, może zająć nawet kilka lat. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że każdy radzi sobie z cierpieniem we własnym tempie.

Separacja

Powinna oznaczać... separację. Jeśli będziesz zbyt miła, wkrótce może się okazać, że Twój „przyszły” były mąż, będzie do Ciebie wpadał codziennie, aby zrewidować, co robisz. To w ogóle nie powinno mieć miejsca. Jeśli zdecydowałaś się na rozwód, powinnaś być stanowcza, chyba że jesteś w stanie wziąć pod uwagę dalszą pracę nad Waszym małżeństwem.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 22.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Zgadzam się z tym co napisaliście, rozwód to ciężki czas dla kobiety. Ja swój bardzo ciężko przechodziłam i teraz jestem pewna że potrzeba czasu ;) Chwilami musiałam nawet szukać wsparcia u kogoś z zewnątrz, teraz stwierdzam że Kancelaria-stw aż za często miała mnie za gościa haha :D
Dodano: 2018-02-21 09:03:29 Zgłoś nadużycie
WysokaAnia
Jedną z ważniejszych rzeczy przy rozwodzie są finanse. Poznaj koszty rozwodu takie jak rozprawa, adwokat, alimenty.
Poznaj koszty rozwoduPoznaj-koszty-rozwodu_vivus-1[/url]
Dodano: 2017-02-10 14:44:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×