5 rzeczy, o których nie powinnaś wspominać partnerowi

Szczerość w związku to oczywiście kwestia kluczowa, ale istnieją pewne zdania, których warto unikać.

iStock-590045688.jpg

Jesteś szczęściarą, jeśli jesteś w zdrowym i szczęśliwym związku. Nie oznacza to, że powinnaś mówić partnerowi wszystko, o czym myślisz. Czasami komentarz, który w Twojej ocenie, jest zupełnie nieszkodliwy, może być bolesny, niezręczny lub po prostu irytujący dla partnera. 

Mój były robił dokładnie to samo!

Ostatnią rzeczą, której oczekuje Twój partner, jest porównywanie go do Twojego byłego mężczyzny. Chyba nie chcesz wzbudzić w nim poczucia, że jest gorszy? Czy naprawdę chcesz, aby wyobrażał sobie inne rzeczy? Może też pomyśleć, że wciąż myślisz o swoim poprzednim związku. Takie komentarze mają bardzo zły wpływ na poczucie własnej wartości Twojego partnera. Następnym razem, kiedy doświadczysz zwiąkowego deja vu,  zachowaj to dla siebie.

Powiem Ci coś w sekrecie, ale nie możesz tego zdradzić 

Nie obciążaj partnera tajemnicami, które masz z przyjaciółkami lub rodziną. Nawet jeśli chciałby dowiedzieć się wszystkiego na temat sekretu, który znasz, nigdy nie powinien go usłyszeć. Może mieć to negatywny wpływ na Wasz związek, ale także na Twoją relację z otoczeniem. 

Kiedy będziemy już małżeństwem…

To naturalne, że fantazjujesz o ślubie i gromadce dzieci. Wszyscy to robimy, jesteśmy tylko ludźmi. Jeśli nie chcesz jednak przestraszyć swojego partnera już na początku związku, postaraj się zachować te marzenia dla siebie. Być może Twój partner również rozważa Waszą wspólną przyszłość, ale dopóki nie będziesz miała pewności, że myślicie tak samo, poczekaj, zanim zaczniesz prorokować. 

Myślisz, że ona jest ładna?

Kiedy zadajesz takie pytanie, Twój chłopak wie, że nie wygra. Jeśli odpowie "tak", najprawdopodobniej będziesz zazdrosna i zdenerwowana. Oczywiście, jeśli odpowie "nie" w duchu oskarżysz go o kłamstwo. Od tego pytania jest chyba jeszcze tylko jedno gorsze pytanie: Czy ona jest ładniejsza ode mnie? 

Nieważne

Twoja twarz mówi więcej, niż mogłabyś się spodziewać. Tak samo, jak to, że nie odzywasz się od kilku godzin! Kiedy w ten sposób odpowiadasz na pytanie partnera, bardzo go denerwujesz. Bierne, agresywne zachowanie nie pomaga nikomu. Postaraj się rozładować frustrację w inny sposób. 

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 22.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×