5 rzeczy, o których powinnaś pamiętać, zanim podejmiesz decyzję o rozwodzie

Zanim zdecydujecie się na ściągnięcie obrączek i pójście do sądu, powinnaś rozsądnie przemyśleć pewne sprawy... Oto 5 spraw wynikających z rozwodu, o których często zapominamy.

rozwoood.jpg

Decyzja zapadła. Nie wyobrażacie sobie dalej swojego małżeństwa... ale co teraz? Oto 5 tematów, które powinnaś dokładnie przemyśleć:

Przyjacielski rozwód? Tylko w bajkach

Mimo że chcecie rozstać się w zgodzie, nie zawsze jest to możliwe. Możecie mieć jak najlepsze intencje, jednak sprawy rozwodowe są na tyle trudne, że wyzwalają rożne emocje. Podczas rozprawy na światło dzienne będą "wyciągane" Wasze intymne sprawy. Dlatego nie ma się co łudzić- najlepiej powierzyć sprawę zaufanemu pełnomocnikowi.

Finanse...

Bez względu na to, w jakich relacjach pozostajesz ze swoim mężem, musisz zabezpieczyć się finansowo. Do wspólnego majątku dochodziliście razem, bez względu na to, czy pracowałaś, czy przez dłuższy czas opiekowałaś się dzieckiem. Nie daj sobie wmówić, że nie zasługujesz na to, by korzystać ze wspólnych pieniędzy. Jeżeli macie dziecko, bardzo ważne jest wystąpienie o alimenty w wysokości... no właśnie, jakiej? Dlatego zanim wspólnie z pełnomocnikiem przygotujesz odpowiednie dokumenty, policz wszystko bardzo skrupulatnie.

Nowy dom

Nie jesteś w stanie przewidzieć, czy małżonek pójdzie Ci na rękę w tej kwestii. Możliwe, że nie wszystko ułoży się po Twojej myśli, dlatego powinnaś być przygotowana na szukanie nowego miejsca, w którym ułożysz sobie życie od początku. Czasami wyprowadzka byłego partnera bardzo się przeciąga, co sprawia, że czujemy nieustanny lęk o przyszłość, nie mówiąc już o braku możliwości ułożenia sobie życia na nowo. 

Sentymenty

Jeśli to Ty zostałaś zdradzona lub w inny sposób upokorzona przez swojego męża, nie broń go na siłę. Mimo że spędziłaś z nim większą część swojego życia, nic nie usprawiedliwia jego zachowania. Bez względu na to, jaką byłaś partnerką w codziennych sytuacjach, nic nie wyjaśnia zdrady. Minie jeszcze dużo czasu, zanim się pozbierasz, ale w końcu sama przyznasz, że zasługujesz na normalne, szczęśliwe życie.  

Pomoc

Nie odrzucaj jej! Emocje, jakie przynosi rozwód są bardzo podobne do tych, które odczuwamy w trakcie żałoby. Daj sobie czas na pogodzenie się z nową sytuacją, w jakiej się znalazłaś. Nie oczekuj, że wszystko wróci do normy po kilku tygodniach. Jeżeli będziesz czuła się bezsilna, a pomoc przyjaciół nie da Ci wystarczającego wsparcia, porozmawiaj z psychologiem- to żaden wstyd!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 24.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×