5 znaków świadczących o tym, że Twój związek jest skazany na niepowodzenie

Choć ciężko w to uwierzyć niektóre pary w ogóle nie powinny ze sobą być. Oprócz wzajemnego szacunku istnieją inne niezbędne elementy, które sprawiają, że związek pracuje zdrowo. Na szczęście w łatwy sposób można to wykryć we wczesnych etapach związku. Oto pięć sygnałów, które świadczą o tym, że Ty i Twój partner jesteście związani wyłącznie problemami.

iStock-174822536.jpg

Wartości

Przeciwieństwa się przyciągają, ale istnieją pewne rzeczy, które uniemożliwiają patrzenie w przyszłość pozytywnie. To te, które wykraczają poza upodobania i zainteresowania. Jeśli macie zróżnicowane moralności oraz podstawowe przekonania, będzie Wam bardzo ciężko stworzyć szczęśliwy związek. Jesteś zagorzałą feministką, a Twój partner tego nie akceptuje? To nie zadziała. Choć tak oczywiste różnice zazwyczaj wychodzą na jaw podczas pierwszych randek, niektórzy mogą to przeoczyć, dlatego tak ważne jest, aby rozwiązać te kwestie, zanim zwiążesz się z kimś na poważnie.

Kłótnie

Jeśli wciąż kłócicie się o błahostki, a Wasz związek to jeden wielki koszmar, być może po prostu do siebie nie pasujecie. Spory od czasu do czasu są zdrowe dla związku, ale ciągła walka jest wyraźnym wskazaniem nieustającego konfliktu. Ten niezdrowy znak sygnalizuje, że przynajmniej jeden z partnerów nigdy nie spojrzy na sytuację z perspektywy drugiej osoby. Takie związki nie mają szans powodzenia.

Komunikacja

Jeśli jedno z Was cechuje się pasywnością i skłonnościami do nieustającej konfrontacji Wasze problemy wkrótce wypłyną na powierzchnię i staną się nie do zniesienia. Tłumione emocje wyjdą na jaw i sprawią, że atakowana osoba ulokuje się na pozycji defensywnej. Najszczęśliwsze pary wiedzą, jak ze sobą rozmawiać i rozwiązywać problemy dochodząc wspólnie do kompromisu. Skuteczna komunikacja w związku jest jednym z podstawowych fundamentów relacji, ale na szczęście jest to również coś, co można łatwo skorygować.

Rodziny

Niestety mit teściów potworów w wielu związkach nie zostaje obalony. Oczywiście związek trwający w tak trudnej rzeczywistości może przetrwać, ale wystarczy jeden złośliwy komentarz i bańka mydlana pęka. Należy pamiętać, że relacje z teściami zależą również od szacunku. Jeśli partner otwarcie nienawidzi Twojej rodziny, to tylko kwestia czasu, kiedy się rozstaniecie.

Przeszłość

Chorobliwa zazdrość w związku jest uczuciem niełatwym do wyleczenia, ponieważ to głębsza część problemu, który masz z partnerem. Problem ten nazywany jest niepewnością. Istnieje wiele właściwych rozwiązań, ale osoby, które borykają się z zazdrością, pod koniec dnia, pomimo przeróżnych zapewnień i tak mogą czuć się odrzucone.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 02.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×