6 znaków sugerujacych, że podświadomie sabotujesz swój związek

Zanim uświadomisz sobie, że nie chcesz dłużej tkwić w unieszczęśliwiającej Cię relacji, zadaj sobie kilka pytań, które być może uświadomią Ci, że to Ty byłaś prowodyrem tego nieszczęścia. Czy odpowiedzi pomogą zapobiec błędnej decyzji?

iStock-521385288 (1).jpg

Nadinterpretujesz sytuacje

Paniczne analizowanie może powodować problemy, których w rzeczywistości w ogóle nie ma. Zwykle, gdy szukasz błędów w związku, otaczające je zmartwienia powodują, że niejako sama je przepowiadasz! Kiedy wciąż boisz się rzeczy, które mogą popsuć Twój związek i nie zwracasz uwagi na pozytywne aspekty, może to być początek końca.

Pozwalasz sobie na niepewność

Wtedy najczęściej pojawia się również niezdrowa zazdrość. Kiedy zaczynasz zadawać pytania partnerowi, on może poczuć, że nie darzysz go zaufaniem, które w związku powinno być priorytetem. Jeśli masz wątpliwości lub czujesz się niepewnie, porozmawiaj z nim spokojnie i wytłumacz mu, co czujesz, bez zarzucania mu niepopełnionych wykroczeń.

Nie wyrażasz swoich myśli

Czujesz dyskomfort, wyrażając otwarcie swoje uczucia i emocje? Słaba komunikacja może być przyczyną poważniejszych problemów. Jeśli otwarcie i spokojnie nie wyrazisz tego, co myślisz, wkrótce myśli te mogą zniszczyć Waszą relację. Twój partner się o Ciebie troszczy? Powinien być otwarty na to, co myślisz.

Negatywnie czy pozytywnie?

Narzekanie na pracę każdego dnia jest bardziej szkodliwe, niż myślisz. Przynoszenie do domu negatywnych emocji wpłynie na Twój związek, ponieważ nikt nie chce słyszeć o frustracjach i problemach dzień w dzień. Postaraj się zostawiać swoje problemy przed drzwiami i upewnij się, że Ty też słuchasz partnera.

Jesteś zbyt wygodna

Najprawdopodobniej każdy dociera do tego etapu związku, kiedy randki przenoszą się na kanapę, przed telewizor. Taki stan rzeczy nie powinien utrzymywać się zbyt długo. Od czasu do czasu włóżcie więcej wysiłku w Wasz wspólny czas i przypomnijcie sobie, dlaczego jesteście razem.

Otoczenie ma wpływ na Twój związek

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja mama, czy Twoja przyjaciółka nie pozwól, aby ktoś wchodził między Ciebie, a Twojego partnera. Jeśli Wasz związek jest szczęśliwy, jesteście jedynymi osobami, które mogą mieć na niego wpływ.  Twoje niepewności nie powinny przedostawać się na zewnątrz. Nie angażuj innych w Wasze problemy.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 06.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×