9 rzeczy, które świadczą o tym, że czas zakończyć ten związek! Cz.1

Nie musisz męczyć się w długoletnim związku, który nie przynosi Ci żadnej satysfakcji z partnerem, który jedyne co jest w stanie Ci dać to zmartwienia i problemy. Zobacz, co może świadczyć o tym, że już czas spakować walizkę.

iStock_48965972_SMALL (1).jpg

Jeśli jesteś w stałym związku już od jakiegoś czasu, na pewno zdajesz sobie sprawę, że myślisz o jego jakości w nieco inny sposób. W takiej sytuacji kobiety najczęściej usprawiedliwiają złe zachowanie swoich partnerów. Są przyzwyczajone do wygody, zatem przypisują negatywne strony związku  swojej wrażliwości i nieposkromionym emocjom. Najprościej rzecz ujmując, to bardzo ważne, aby umieć rozpoznawać, co jest wybaczalne, a co jest zwyczajnym brakiem szacunku. Oto niektóre małe znaki, które mogą być wskaźnikiem czy Twój związek jest toksyczny.

NIGDY CIĘ NIE KOMPLEMENTUJE

Oczywiście, po wielu latach związku romantyczne zaloty bardzo często schodzą na dalszy plan, jednak Twój partner powinien być w stanie wykrzesać z siebie urokliwe iskry choćby raz na jakiś czas. Jeśli nigdy nie powiedział Ci, że Cię docenia, może bierze Cię za pewnik? Wydaje się to łatwe do naprawienia, ale wcale takie nie jest.

CZUJESZ SIĘ CIĄGLE OCENIANA

Jeśli boisz się mówić o swoich preferencjach muzycznych lub wyrażać opinie nawet na najbardziej banalne tematy, to oznaka dużego problemu. Dobry związek to taki, w którym czujesz się pewnie, możesz być sobą i nie musisz martwić się, czy osoba, z którą jesteś, potajemnie będzie Cię oceniała. W taki sposób rozwija się zaufanie! Jeśli nie czujesz się sobą, to czy kiedykolwiek będziesz w stanie cieszyć się tym związkiem?

NIE ROBI DLA CIEBIE MAŁYCH RZECZY

Czasami podtrzymywanie płomyka miłości w związku, polega również na robieniu małych rzeczy dla ukochanej osoby. To zostawianie karteczek z miłymi notatkami, kiedy mijacie się rano, życzenie sobie miłego dnia lub podrzucenie ciasteczek do pracy, kiedy jedno z Was ma zły dzień. Takie malutkie akty dobroci, oznaczają, że jesteś w głowie partnera przez cały dzień, nawet kiedy Cię nie widzi. Jeśli Twój partner zaniedbuje malutkie romantyczne gesty, może oznaczać, że wcale o Tobie nie myśli!

NIE INTERESUJE GO CO MASZ DO POWIEDZENIA

Zaczynasz wyrażać swoją opinię lub opowiadać mu co przytrafiło Ci się w ciągu dnia, on zaczyna błądzić oczami po pokoju? To przede wszystkim nie fair, ale także zwyczajna strata Twojego czasu. W zdrowym związku podejmuje się wysiłek, aby pocieszyć ukochaną osobę lub pomóc jej rozwiązać trudne problemy.  Wszystko po to, aby stanowić dla siebie wsparcie i w trudnych czasach być bezpieczną wyspą dla osoby, która w danej chwili tego potrzebuje. To też świadectwo szacunku, którym darzy się drugą osobę. Czas i ciepło, które się poświęca, zazwyczaj wracają ze zdwojoną siłą.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 29.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×