Chcecie razem zamieszkać? Nie zapomnijcie o tych sprawach!

Wspólne mieszkanie to ogromne wyzwanie, bez względu na to, jak wielkie uczucie Was łączy. Jak się do niego przygotować?

wspolnemieszkanie.jpg

Wspólne mieszkanie to kolejny etap każdego związku. W każdej relacji przychodzi taki moment, w którym chcecie spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Jak uniknąć nieporozumień i sprawić, że mieszkanie we dwoje spełni Wasze oczekiwania? Oto 4 rzeczy, o których musicie pamiętać:

Rozsądna decyzja

Zastanówcie się, czy to naprawdę dobry moment na taką decyzję. Być może któreś z Was jeszcze do niej nie dojrzało? Nie ma nic złego w mieszkaniu w pojedynkę- niektórzy po prostu preferują takie rozwiązanie. Daj partnerowi tyle czasu do namysłu, ile będzie potrzebował i cierpliwie czekaj na rozwój wydarzeń. Weź pod uwagę wszystkie plusy i minusy wspólnego mieszkania i rozważ je na spokojnie.

Budżet domowy

Najlepiej ustalić na samym początku, które wydatki należą do Ciebie, a które przejmuje on. Brak jasnych zasad w tej kwestii prędzej czy później doprowadzi Was do kłótni. Dzięki precyzyjnym ustaleniom będziecie również w stanie kontrolować finanse na bieżąco. 

Miejsce dla każdego

Postarajcie się urządzić mieszkanie w taki sposób, aby każdy miał w nim dla siebie swój kąt. Przestrzeń osobista sprawi, że będziecie czuli się swobodnie. Poza tym każdy z nas potrzebuje odrobiny prywatności. Pamiętaj, wspólne mieszkanie wcale nie oznacza, że od teraz absolutnie wszystko będziecie robić razem.

Podział obowiązków

Dzielenie się obowiązkami wcale nie musi być takie straszne. Na pewno istnieją rzeczy, które każdy z Was lubi robić- podzielcie się nimi sprawiedliwie. Ustalcie również, że nie wyręczacie się w swoich obowiązkach. To, że jesteś zakochana, wcale nie oznacza, że musisz robić za niego prawie wszystko!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 30.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
anka7
Myślicie, że warto zainwestować w takie mieszkanie- http://www.baltica-heaven.pl ? Czy dobrze mieszka się nad morzem?
Dodano: 2018-09-05 19:00:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×